Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Pozostałe » Masaż ujędrniający, Jak wykonać masaż ujędrniający

Jaki masaż ujędrniający wybrać?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Paluch

spec. działu: Fizjoterapia

dodano: 2011-06-10 14:44:28

wyświetleń: 3716

Słowa kluczowe

zobacz również

Masaż ujędrniający uelastycznia skórę, masaż powoduje, że krew szybciej krąży, uaktywnia się przepływ limfy i tym samym odżywiona zostaje okolica masowana. Poprawia się metabolizm, dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej – powoduje to zmniejszenie się cellulitu, co nadaje skórze ładniejszy wygląd.

Masaż ujędrniający wykorzystywany jest w wielu zabiegach, między innymi w masażu klasycznym, w masażu przy użyciu baniek chińskich, okładach, bądź też zabiegach o działaniu modelującym, wyszczuplającym oraz antycellulitowym. Zabieg ujędrniający rozbija tkankę tłuszczową, wspomaga w odchudzaniu, a także poprawia krążenie i osuwa toksyny z organizmu.

W masażu klasycznym ujędrniającym masaż jest wspomagany kosmetykami, między innymi o właściwościach ujędrniających czy też antycellulitowych, które dodatkowo zwiększają i podtrzymują efekt działania. Zabieg głównie wykonywany jest na pośladkach, udach i w okolicach brzucha.

Masaż ujędrniający Bańką Chińską polega na użyciu szklanej bańki ogniowej i przesuwaniu jej po skórze. Pod wpływem ciepła poprawia się krążenie i odżywione zostają okolice masowane. Masaż wytwarza także podciśnienie, powodując zasysanie tkanki skórnej i tym samym ujędrniając ją i zmniejszając cellulit.

Zabieg ten nie może być wykonywany u osób z wylewami podskórnymi, z żylakami i pękającymi naczynkami.

Masaż z okładem jest to zabieg w formie ogrzewającej lub chłodzącej, który w połączeniu z okładami na przykład z alg morskich czy borowiny, działa ujędrniająco, wyszczuplająco, zmniejsza cellulit, a także usuwa toksyny z organizmu. Wzmacnia też mięśnie i jest polecany przy zwiotczałej skórze (po szybkim schudnięciu bądź po ciąży).

Masaż modelujący działa przeważnie miejscowo, na wybranym fragmencie zabiegowym. Wykonywany jest techniką masażu klasycznego, masażu tkanki łącznej oraz masażu izometrycznego. Ma na celu ujędrnienie tkanki.

Masaż antycellulitowy polega na wykonaniu mocnego ugniatania i oklepywania w miejscach, w których występuje cellulit: pośladki, uda i brzuch. Ma na celu poprawę ukrwienia, wygładza, uelastycznia i ujędrnia skórę, a także zapobiega jej szybkiemu zwiotczeniu.

Masaż ma na celu poprawę elastyczności skóry i tkanki łącznej, działa ujędrniająco oraz zapobiega powstawaniu fałd skórnych. Ponadto przyśpiesza metabolizm, poprawia krążenie okolicy masowanej, a także wzmacnia osłabione mięśnie i usuwa toksyny z organizmu.


Zdrowy wypoczynek - jak zdrowo spędzić lato
Na czym polega masaż łącznotkankowy?
Na czym polega masaż odchudzający i czy jest skuteczny?
Jak działa ludzka pamięć?
Wypróbuj masaż shiatsu! Sprawdź, na czym polega!
Jak masować kolana?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.