Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Pozostałe » Endermologia, Na czym polega endermologia

Dowiedz się, czym jest endermologia i czy jest ci potrzebna

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Paluch

spec. działu: Fizjoterapia

dodano: 2011-09-08 13:57:41

wyświetleń: 1550

Słowa kluczowe

zobacz również

Endermologia jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Działa leczniczo, a także skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry.

Endermologia wpływa na skórę oraz podskórną tkankę łączną. Jest to urządzenie zbudowane z dwóch rolek elektronicznych, sterowane mechanicznie, znajdujące się w komorze, która jest hermetyczna; działa wraz z podciśnieniem. W momencie obracania rolek, na tkance skórnej powstają fałdy. Obrót rolek można regulować, poruszają się one również w kilku kierunkach. Dzięki temu powstałe fałdy są różnej grubości, a także mają różną głębokość.

Czas trwania zabiegu wynosi około 35 minut. Na początku taki zabieg przeprowadzany jest dwa razy w tygodniu. Poprawa występuje po około 10 zabiegach.

Przeciwwskazania:
- leczenie antykoagulantami (leki utrudniające krzepnięcie krwi),
- zapalenie żył,
- aktywny nowotwór,
- ciąża.

Miejsca, które w pewien sposób ograniczają obszar masowany:
- przepuklina,
- naczyniak,
- liczne tłuszczaki,
- żylaki.

Dzięki takiemu zabiegowi następuje przekrwienie skóry, pobudza się też wymianę komórkową, układ żylny i limfatyczny, a także usuwa się i zmniejsza napięcie w mięśniach. Zabieg niweluje stany zapalne, obrzęki oraz uszkodzenia ścięgien i więzadeł. Usuwa toksyny z organizmu oraz działa przeciwcellulitowo: skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, opóźnione zostają procesy starzenia się skóry, polepsza się samopoczucie. Wspomaga też w usuwaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej, nadając naszej sylwetce ładny wygląd. Przyspiesza leczenie blizn i regenerację skóry po zabiegach operacyjnych.

Uwaga:

medycyna naturalna, akcesoria do masażu

Na czym polega masaż shantala?
Sposób na ból - masaż synchroniczny! Sprawdź na czym polega!
Work you body! Dowiedz się, czym jest masaż body work
Na czym polega masaż indyjski?
„Czy lubi Pani cza czę, czy cza czę Pani zna?” - jaką muzykę wybrać?
Na czym polega masaż balijski?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.