Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Pozostałe » Endermologia, Na czym polega endermologia

Dowiedz się, czym jest endermologia i czy jest ci potrzebna

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Paluch

spec. działu: Fizjoterapia

dodano: 2011-09-08 13:57:41

wyświetleń: 1633

Słowa kluczowe

zobacz również

Endermologia jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Działa leczniczo, a także skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry.

Endermologia wpływa na skórę oraz podskórną tkankę łączną. Jest to urządzenie zbudowane z dwóch rolek elektronicznych, sterowane mechanicznie, znajdujące się w komorze, która jest hermetyczna; działa wraz z podciśnieniem. W momencie obracania rolek, na tkance skórnej powstają fałdy. Obrót rolek można regulować, poruszają się one również w kilku kierunkach. Dzięki temu powstałe fałdy są różnej grubości, a także mają różną głębokość.

Czas trwania zabiegu wynosi około 35 minut. Na początku taki zabieg przeprowadzany jest dwa razy w tygodniu. Poprawa występuje po około 10 zabiegach.

Przeciwwskazania:
- leczenie antykoagulantami (leki utrudniające krzepnięcie krwi),
- zapalenie żył,
- aktywny nowotwór,
- ciąża.

Miejsca, które w pewien sposób ograniczają obszar masowany:
- przepuklina,
- naczyniak,
- liczne tłuszczaki,
- żylaki.

Dzięki takiemu zabiegowi następuje przekrwienie skóry, pobudza się też wymianę komórkową, układ żylny i limfatyczny, a także usuwa się i zmniejsza napięcie w mięśniach. Zabieg niweluje stany zapalne, obrzęki oraz uszkodzenia ścięgien i więzadeł. Usuwa toksyny z organizmu oraz działa przeciwcellulitowo: skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, opóźnione zostają procesy starzenia się skóry, polepsza się samopoczucie. Wspomaga też w usuwaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej, nadając naszej sylwetce ładny wygląd. Przyspiesza leczenie blizn i regenerację skóry po zabiegach operacyjnych.

Uwaga:

medycyna naturalna, akcesoria do masażu

Co zrobić, żeby zostać piosenkarką?
Na czym polega drenaż limfatyczny?
Precz z migreną! Dowiedz się, jak masować, gdy boli Cię głowa
Muzyka łagodzi obyczaje - również niemowląt!
Na czym polega masaż balijski?
Na czym polega masaż synkardialny i czemu służy?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.