Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Pozostałe » Masaż tantryczny, Na czym polega masaż tantryczny

Chcesz odpocząć? Wypróbuj masaż tantryczny!

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Paluch

spec. działu: Fizjoterapia

dodano: 2011-06-10 14:31:05

wyświetleń: 6538

Słowa kluczowe

zobacz również

Tantra, w wolnym tłumaczeniu, oznacza połączenie w jedną całość ciała, ducha i umysłu. Masaż poprzez dłonie masażysty rozprowadza przez całe nasze ciało energię życiową, uwalniając emocje jakie temu towarzyszą. Łagodny i delikatny dotyk masażysty ma działanie terapeutyczne. Osoba masowana poddana takiemu zabiegowi czuje się wolna, inaczej postrzega świat oraz ludzi wokół siebie.

Zabieg tantryczny wykonywany jest za pomocą dłoni masażysty – prowadzi on delikatny i subtelny masaż całego ciała a także miejsc intymnych balsamem lub oliwką. Masaż dodatkowo jest wspomagany olejkami eterycznymi, świecami zapachowymi oraz spokojną i relaksującą muzyką.

Masaż rozpoczyna się zanurzeniem ręczników w ciepłej wodzie, a następnie okładanie nimi całej powierzchni ciała. Przez nie masażystka ugniata kończyny dolne, pośladki, plecy oraz kończyny górne. Dzięki rozgrzanym ręcznikom mięśnie są rozluźnione i skóra łatwiej poddaje się zabiegowi. Po zdjęciu ręczników masaż wspomagany jest dodatkowo piórkami i olejkami eterycznymi. Oprócz masowania poszczególnych części ciała, masuje się także miejsca intymne, co przy innych rodzajach masaży jest zabronione. Masażystka dotyka zewnętrznych części miejsc intymnych delikatnie głaszcząc, rozcierając i ugniatając - kiedy osoba masowana nie wyraża sprzeciwu, przechodzi się do masowania wnętrza.

Dzięki masażowi wzrasta odporność organizmu, obniża się stres oraz ciśnienie krwi. Działa relaksacyjnie, odprężająco, a także wpływa na psychikę, mając działanie antydepresyjnie. Wpływa również na życie seksualne, niwelując blokady oraz pobudza energię seksualną (poprawiając tym samym pożycie seksualne).

Masaż tantryczny działa relaksująco oraz pobudza seksualność i dlatego wszystkie złe doznania lub też nieprzyjemne wydarzenia z przeszłości rozchodzą się w niebyt pod przyjemnym dotykiem terapeutycznym. I tym samym z ciała usuwane są blokady, co pozwala na połączenie się ciała z duchem i umysłem. Dzięki temu tworzą całość oraz  dochodzi do akceptacji własnego ciała.


Na czym polega masaż balijski?
Chorujesz na dyskopatię? Ulżyj sobie masażem!
Na czym polega masaż wirowy?
Czym jest refleksoterapia stóp i jak się ją wykonuje?
HIT - Masaż Rosenberga - lifting twarzy bez użycia skalpela!
Na czym polega drenaż limfatyczny?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.