Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Pozostałe » Masaż tantryczny, Na czym polega masaż tantryczny

Chcesz odpocząć? Wypróbuj masaż tantryczny!

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Paluch

spec. działu: Fizjoterapia

dodano: 2011-06-10 14:31:05

wyświetleń: 6651

Słowa kluczowe

zobacz również

Tantra, w wolnym tłumaczeniu, oznacza połączenie w jedną całość ciała, ducha i umysłu. Masaż poprzez dłonie masażysty rozprowadza przez całe nasze ciało energię życiową, uwalniając emocje jakie temu towarzyszą. Łagodny i delikatny dotyk masażysty ma działanie terapeutyczne. Osoba masowana poddana takiemu zabiegowi czuje się wolna, inaczej postrzega świat oraz ludzi wokół siebie.

Zabieg tantryczny wykonywany jest za pomocą dłoni masażysty – prowadzi on delikatny i subtelny masaż całego ciała a także miejsc intymnych balsamem lub oliwką. Masaż dodatkowo jest wspomagany olejkami eterycznymi, świecami zapachowymi oraz spokojną i relaksującą muzyką.

Masaż rozpoczyna się zanurzeniem ręczników w ciepłej wodzie, a następnie okładanie nimi całej powierzchni ciała. Przez nie masażystka ugniata kończyny dolne, pośladki, plecy oraz kończyny górne. Dzięki rozgrzanym ręcznikom mięśnie są rozluźnione i skóra łatwiej poddaje się zabiegowi. Po zdjęciu ręczników masaż wspomagany jest dodatkowo piórkami i olejkami eterycznymi. Oprócz masowania poszczególnych części ciała, masuje się także miejsca intymne, co przy innych rodzajach masaży jest zabronione. Masażystka dotyka zewnętrznych części miejsc intymnych delikatnie głaszcząc, rozcierając i ugniatając - kiedy osoba masowana nie wyraża sprzeciwu, przechodzi się do masowania wnętrza.

Dzięki masażowi wzrasta odporność organizmu, obniża się stres oraz ciśnienie krwi. Działa relaksacyjnie, odprężająco, a także wpływa na psychikę, mając działanie antydepresyjnie. Wpływa również na życie seksualne, niwelując blokady oraz pobudza energię seksualną (poprawiając tym samym pożycie seksualne).

Masaż tantryczny działa relaksująco oraz pobudza seksualność i dlatego wszystkie złe doznania lub też nieprzyjemne wydarzenia z przeszłości rozchodzą się w niebyt pod przyjemnym dotykiem terapeutycznym. I tym samym z ciała usuwane są blokady, co pozwala na połączenie się ciała z duchem i umysłem. Dzięki temu tworzą całość oraz  dochodzi do akceptacji własnego ciała.


 Jak masować usta?
Na czym polega masaż holistyczny?
Poznaj przeciwwskazania do masażu wodnego, by sobie nie zaszkodzić
Na czym polega masaż wirowy?
Na czym polega masaż łącznotkankowy?
Na czym polega masaż endodermiczny?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.