Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Leki » Syrop z czosnku - przepis, Jak zrobić syrop z czosnku

Jak zrobić syrop czosnkowy na przeziębienie? Przepis!

Syrop z czosnku jest uznawany za kolejny naturalny, domowy i bardzo skuteczny lek w leczeniu przeziębienia, grypy. Zawiera on oprócz czosnku, cytrynę, miód i przegotowaną wodę. Korzystniej jest wykorzystać tutaj czosnek polski, a nie chiński. Czosnek polski jest bardziej intensywny, przez co syrop będzie działał efektywniej.

 

Do przyrządzenia takiego syropu, należy wykorzystać:

 

 

 

Będzie potrzebne:

2 główki czosnku (najlepiej polskiego),
3 cytryny,
6 łyżek miodu,
1 szklankę przegotowanej zimnej wody.

 

Do przygotowanego wcześniej słoika - sparzonego i dokładnie wysuszonego, wyciskamy sok z cytryn. Następnie obieramy czosnek i wyciskamy go przez praskę. Dodajemy 6 łyżek miodu i szklankę zimnej, przegotowanej wody. Całość dokładnie mieszamy i umieszczamy w chłodnym, ciemnym miejscu na dobę. Po tym czasie syrop odcedzamy przez gazę i przelewamy do szklanej butelki.

Dawkowanie zależy od naszego stanu zdrowia. Jeżeli stosujemy ten syrop profilaktycznie, to podajemy 1 łyżkę dziennie dorosłemu, a dziecku 1 łyżeczkę. W przypadku istniejącej już infekcji, podajemy osobie dorosłej 1 łyżkę syropu co 4 godziny, a dziecku - 1 łyżeczkę co 4 godziny.

Syrop ten warto stosować profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza odporność jest znacznie obniżona, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko infekcji.

czosnek na przeziębieniemorguefile.com

 


Mniszek lekarski - na co pomaga? Jak go przyjmować?
Jakie właściwości lecznicze ma lipa?
Na co pomaga syrop z czarnego bzu i jak go zrobić? Przepis!
Jakie działanie ma czarny bez?
Jakie leki warto wziąć na wakacje
Syrop z sosny? To doskonały lek! Sprawdź na co!
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.