Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Leczenie » E-papieros - opinie, Co to jest e-papieros

Leczenie e-papierosem - pomaga czy szkodzi

Jak działa e-papieros i czy rzeczywiście jest zdrowszy od zwykłego? Czy da się ograniczyć, a nawet rzucić palenie dzięki nowemu wynalazkowi?

W Europie zapanowała moda na rzucanie palenia. Wpisując się w ten trend, restauracje i puby wynoszą swoje popielnice z wnętrza lokalu na zewnątrz, coraz częściej myślimy o rzuceniu palenia, szczególnie wiosną, kiedy wraz z wiosennymi porządkami planujemy zmienić też nasze życie na zdrowsze. Zaczynamy się interesować zdrowym stylem życia, coraz częściej szukamy dla siebie odpowiedniej zdrowej diety i chadzamy do klubów fitness. Szukamy coraz to nowych skutecznych metod rzucania palenia, chcąc zerwać z nałogiem i zacząć zdrowszy etap życia. Wynikiem takich poszukiwań jest ostatni wynalazek – papieros elektroniczny.

E-papieros dostępny jest w różnym kształcie, wielkości i kolorze. Można zdecydować się na taki łudząco przypominający zwykły papieros lub na bardziej kobiecą cieniutką wersję papierosa. Są też dostępne fajki i cygara.

E-papieros skonstruowany jest ze stali nierdzewnej, z ustnika, określanego kartridżem, w którym znajduje się płyn z zawartością między innymi nikotyny oraz substancji smakowych (możemy odczuwać smak tradycyjnego papierosa lub smak mentolowy), z mikroprocesora, który aktywuje działanie mechanizmu. W papieros wbudowana jest dioda, która symuluje żar palącego się papierosa, unosi się z niego także dymek, powstający w wyniku podgrzania płynu przez atomizer, który to płyn zostaje wprowadzony do pojawiającego się w nim powietrza.

Sens elektronicznego papierosa tkwi w tym, iż nie tracimy nic z samej przyjemności gestu palenia, pozostawiamy sobie możliwość zaciągania się i smakowania tytoniu, możemy jednak dozować wchłanianą nikotynę oraz nie wdychamy substancji smolistych. Czy sztuczny papieros, jego wygląd i działanie, pozwalają rzucać palenie, a dając nam możliwość cieszenia się nim nadal?

Istotą e-papierosa jest regulowanie ilości wdychanej nikotyny. Zaczynamy od silniejszych wkładów i przechodzimy do tych zawierających jej mniejszą ilość. Celem jest osiągnięcie etapu, na którym będziemy uzupełniać papieros elektroniczny wkładem nie zawierającym nikotyny. W ten sposób ma nam to umożliwić rzucenie palenia, bez ograniczania wykonywania samej czynności.  E–papieros jest o tyle zdrowszy od normalnego, iż podczas jego palenia nie zatruwamy organizmu substancjami smolistymi oraz – przynajmniej taki jest cel – zmniejszamy ilość wchłanianej nikotyny. Jest zdrowszy również dla otoczenia – nie wydziela zapachu i szkodliwych substancji.

Palący elektronicznie nie ogranicza zdrowia znajdujących się w jego pobliżu.

Czy e–papieros rzeczywiście pomoże nam rzucić palenie? Przede wszystkim, musimy dostosować się do zasad używania papierosa i znać mechanizm jego działania.

Jak w przypadku każdej podjętej próby niezależnie od metody, ważne jest nastawienie psychiczne i motywacja. Na pewno nie możemy całej odpowiedzialności za powodzenie zrzucić na elektronicznego papierosa. Pamiętajmy o naszym wpływie na sukces lub porażkę w rzuceniu nałogu.


Piszemy, jak wygląda leczenie otosklerozy!
Toksoplazmoza – objawy, leczenie
Jak rozpoznawać i leczyć skoliozę?
 Jakie są metody leczenia łuszczycy?
Przyczyny i objawy zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego
Zasady życia z cukrzycą - o tym trzeba pamiętać
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.