Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Leczenie » Zioła na serce , Jakie zioła na serce

Jakie zioła działają dobrze na serce?

O serce najlepiej zadbać zawczasu - zanim ono samo w dość przykry sposób przypomni o swoim istnieniu i potrzebach. Zioła na serce sprawdzają się w dwojaki sposób: po pierwsze regulując pracę tego ważnego organu, a po drugie - niwelując skutki nerwic, niepokoju i emocji, które w negatywny sposób wpływają na działanie serca.

Najlepszym prezentem, jaki można sprawić swojemu sercu jest profilaktyka. A więc racjonalny tryb życia, zdrowa dieta, aktywność fizyczna i - o czym lubimy zapominać - pozytywne nastawienie do życia. Sięgając po zioła na serce trzeba mieć świadomość, że nie wpływają one jedynie na główną pompę ludzkiego ciała, ale działają także na cały układ krążenia, regulują ciśnienie krwi i pomagają uporać się z emocjami.

Zioła na serce można stosować w pojedynkę, ale bardzo skuteczne są rozmaite mikstury i mieszanki, sporządzane z wielu roślin, zawierające cały zestaw składników czynnych, które kompleksowo regulują pracę serca i układu krążenia.

Zanim sięgnie się po preparat na serce, dobrze jest określić przyczynę kłopotów zdrowotnych. Jeśli mają one podłoże typowo psychiczne i są wywołane przez czynniki silnie pobudzające układ nerwowy oraz objawiają się niepokojem czy uczuciem kołatania serca wywołanym stresem, sięgnąć należy po preparaty i zioła uspokajające. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z typowo fizycznym zakłóceniem pracy serca - pomocne będą zioła regulujące ciśnienie krwi i pracę układu krążenia.


Do sztandarowych pozycji określanych jako zioła na serce należą:
- Głóg - preparaty z tej rośliny powinny być przyjmowane po konsultacji z lekarzem. Głóg to silnie działający surowiec zielarski. Skuteczny w zapobieganiu zawałom, przyspiesza rekonwalescencję u osób po zawale. U ludzi starszych pomocny w likwidacji kołatania serca, wzmacnia sprawność tego organu i siłę skurczów. Nalewka z głogu pomaga w atakach dusznicy bolesnej.

- Konwalia majowa - uwaga: to roślina chroniona i trująca! Dzięki zawartości glikozydów nasercowych bardzo dobrze wzmacnia i reguluje pracę serca oraz wspomaga sam mięsień sercowy. Razem z głogiem i kozłkiem wchodzi w skład gotowych preparatów nasercowych.

- Naparstnica - uwaga: roślina silnie trująca! Dostarcza cennych glikozydów, które wzmacniają siłę skurczów mięśnia sercowego i regulują ich częstość. Ze względu na swoją skuteczność, zioło to jest cenione przez lekarzy medycyny konwencjonalnej na równi z syntetycznymi lekami nasercowymi.

- Kozłek lekarski - sproszkowany korzeń tego zioła dostarcza składników działających uspokajająco. Dlatego znaleźć go można w preparatach, które łagodzą przykre dolegliwości ze strony serca o podłożu nerwicowym.

Uwaga:

Uwaga! W sytuacji podejrzenia zawału serca należy zapewnić choremu jak najszybszą profesjonalną opiekę medyczną. Każda minuta zwłoki może kosztować ludzkie życie!

Ból jądra? Przeczytaj, jakie są jego przyczyny!
Jak leczyć zapalenie spojówek?
Boli cię brzuch? Przeczytaj jakie mogą być tego przyczyny!
Czym jest cytomegalia? Jakie są jej objawy?
Półpasiec - jak wygląda leczenie półpaśca?
Skutki uboczne i możliwe powikłania po radioterapii
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.