Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Leczenie » Jak obniżyć ciśnienie, Zioła na nadciśnienie

Jak ziołami obniżyć ciśnienie?

Informacje o poradzie

Nadciśnienie, czyli zbyt wysokie ciśnienie krwi, to choroba wyjątkowo zdradliwa. Może rozwijać się przez pewien czas niepostrzeżenie, ale jej skutki bywają nieodwracalne, a zdarza się i tak, że tragiczne. Nadciśnienie trzeba leczyć: dietą, zmianą trybu życia, ziołami i farmakologicznie. Z uwagi na to, że zioła na nadciśnienie działają silnie, ich stosowanie wymaga dyscypliny i wiedz

Decyzję o zastosowaniu ziół w leczeniu nadciśnienia trzeba skonsultować z lekarzem - niezależnie od tego, czy jest się osoba młodą czy starszą. Zioła na nadciśnienie wykorzystywane są przeważnie w postaci mieszanek - w ten sposób wzmacnia się i uzupełnia działanie każdego ze składników roślinnych. Zioła są szczególnie pomocne w leczeniu nadciśnienia w początkowym stadium choroby.

zioła na nadciśnienie stosowanie

photoxpress.com

Na obniżenie ciśnienia skutecznie działają:

- Jemioła pospolita - surowcem jest ziele, z którego można przyrządzać napary, sok, intrakt (czyli silny, alkoholowy wyciąg podobny do nalewki), wino i maceraty. Roślina ta jest składnikiem większości mieszanek ziołowych stosowanych w leczeniu nadciśnienia. Jej korzystne działanie obserwowane jest po dłuższym stosowaniu. Istnieją opinie, że w łagodnych, początkowych postaciach nadciśnienia, jemioła - ze względu na swoją skuteczność - może być jedynym stosowanym lekiem. Jej stosowanie należy jednak ZAWSZE uzgodnić z lekarzem - przedawkowanie leku może wywołać zatrucia i niekorzystne objawy ze strony układu pokarmowego czy nerwowego.

- Głóg - usprawnia krążenie poprzez poprawę przepływu krwi w żyłach, reguluje pracę serca i zwiększa jego wydolność. Podawany w niewielkich ilościach w postaci nalewki łagodnie obniża ciśnienie.

- Ruta zwyczajna - nieznacznie obniża ciśnienie krwi, wchodzi w skład wielu mieszanek na nadciśnienie. Uwaga! Ruty nie wolno stosować w ciąży, ponieważ może doprowadzić do poronienia.

- Rozmaryn - liście i olejek tego wiecznie zielonego krzewu polecane są jako dodatek do kąpieli u nadciśnieniowców, składnik mieszanek do sporządzania naparów, sok dodawany do herbaty. Uwaga! Nie powinny stosować go kobiety w ciąży!

- Kolendra siewna - zioło, a jednocześnie przyprawa. Dodawana do potraw, ułatwia oczyszczanie organizmu z toksycznych metali - a o czym nie wszyscy wiedzą: częsty kontakt z niektórymi metalami, np. ołowiem, może być przyczyną rozwoju nadciśnienia.

- Czosnek - sprawdzona roślina na zredukowanie nadciśnienia. Bezpieczny i skuteczny, może być stosowany pod każdą postacią.

- Aronia - najsmaczniejsza w postaci soku, ale może być również spożywana na surowo. W jagodach o cierpkim smaku znajduje się bogactwo składników korzystnie wpływających na układ krążenia.

Podobne porady:


0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.