Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Leczenie » Jak obniżyć ciśnienie, Zioła na nadciśnienie

Jak ziołami obniżyć ciśnienie?

Nadciśnienie, czyli zbyt wysokie ciśnienie krwi, to choroba wyjątkowo zdradliwa. Może rozwijać się przez pewien czas niepostrzeżenie, ale jej skutki bywają nieodwracalne, a zdarza się i tak, że tragiczne. Nadciśnienie trzeba leczyć: dietą, zmianą trybu życia, ziołami i farmakologicznie. Z uwagi na to, że zioła na nadciśnienie działają silnie, ich stosowanie wymaga dyscypliny i wiedz

Decyzję o zastosowaniu ziół w leczeniu nadciśnienia trzeba skonsultować z lekarzem - niezależnie od tego, czy jest się osoba młodą czy starszą. Zioła na nadciśnienie wykorzystywane są przeważnie w postaci mieszanek - w ten sposób wzmacnia się i uzupełnia działanie każdego ze składników roślinnych. Zioła są szczególnie pomocne w leczeniu nadciśnienia w początkowym stadium choroby.

zioła na nadciśnienie stosowanie

photoxpress.com

Na obniżenie ciśnienia skutecznie działają:

- Jemioła pospolita - surowcem jest ziele, z którego można przyrządzać napary, sok, intrakt (czyli silny, alkoholowy wyciąg podobny do nalewki), wino i maceraty. Roślina ta jest składnikiem większości mieszanek ziołowych stosowanych w leczeniu nadciśnienia. Jej korzystne działanie obserwowane jest po dłuższym stosowaniu. Istnieją opinie, że w łagodnych, początkowych postaciach nadciśnienia, jemioła - ze względu na swoją skuteczność - może być jedynym stosowanym lekiem. Jej stosowanie należy jednak ZAWSZE uzgodnić z lekarzem - przedawkowanie leku może wywołać zatrucia i niekorzystne objawy ze strony układu pokarmowego czy nerwowego.

- Głóg - usprawnia krążenie poprzez poprawę przepływu krwi w żyłach, reguluje pracę serca i zwiększa jego wydolność. Podawany w niewielkich ilościach w postaci nalewki łagodnie obniża ciśnienie.

- Ruta zwyczajna - nieznacznie obniża ciśnienie krwi, wchodzi w skład wielu mieszanek na nadciśnienie. Uwaga! Ruty nie wolno stosować w ciąży, ponieważ może doprowadzić do poronienia.

- Rozmaryn - liście i olejek tego wiecznie zielonego krzewu polecane są jako dodatek do kąpieli u nadciśnieniowców, składnik mieszanek do sporządzania naparów, sok dodawany do herbaty. Uwaga! Nie powinny stosować go kobiety w ciąży!

- Kolendra siewna - zioło, a jednocześnie przyprawa. Dodawana do potraw, ułatwia oczyszczanie organizmu z toksycznych metali - a o czym nie wszyscy wiedzą: częsty kontakt z niektórymi metalami, np. ołowiem, może być przyczyną rozwoju nadciśnienia.

- Czosnek - sprawdzona roślina na zredukowanie nadciśnienia. Bezpieczny i skuteczny, może być stosowany pod każdą postacią.

- Aronia - najsmaczniejsza w postaci soku, ale może być również spożywana na surowo. W jagodach o cierpkim smaku znajduje się bogactwo składników korzystnie wpływających na układ krążenia.


Zbyt długie opalanie pozostawiło ślady? Poznaj sposoby na ich usunięcie!
Objawy zapalenia nerek
Zapachy, które leczą - zdrowotny wpływ aromaterapii
Czy cukrzycę można leczyć ziołami? Jakich ziół używać?
Wciąż budząca powszechny strach - sepsa. Czym właściwie jest?
Przyczyny i objawy wodogłowia u dzieci i dorosłych
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.