Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Leczenie » Hemoroidy - leczenie hemoroidów , Jak leczyć hemoroidy

Jak leczyć hemoroidy? - sposoby

Hemoroidy, inaczej zwane żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi są ogromnym problemem wielu osób. Przyjmuje się, iż w różnym stopniu dotyczy 1/4 osób na świecie. Hemoroidy, będąc schorzeniem intymnym, pozostaje problemem wstydliwym i kłopotliwym. Mimo, że mało i niechętnie mówimy o nich, warto wiedzieć jak najwięcej jak sobie z nim radzić.

Żylaki odbytu dotyczą splotu naczyniowego, umiejscowionych w kanale odbytu. Jeżeli ulegają poszerzeniu to mówimy wtedy o stanach chorobowych, które powodują zaburzenia pracy układu wydalniczego. Pojawiają się wówczas krwawienia oraz dyskomfort w postaci pieczenia i bólu, Dodatkowym objawem jest niemiłe uczucie niecałkowitego wypróżniania a nawet wypadanie żylaków.

Przyczyny powstawania hemoroidów:
- siedzący tryb życia
- zaburzenia kładu wydalniczego (zaparcia i biegunki)
- uprawianie niektórych dziedzin sportowych
- skłonności dziedziczne
- ciąża

Leczenie hemoroidów jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby.

1.Choroba we wczesnej fazie - objawami jej może być świąd, luźne stolce, ślady krwi. Podstawą leczenia, na tym etapie choroby, jest dieta bogata w błonnik. Wskazane jest również picie dużej ilości płynów. Poprawę mogą przynieść leki, które wpływają na zmniejszenie obrzęków naczyń krwionośnych. W aptekach dostępne są różnorodne środki (w formie maści jak i czopków)

2.Choroba zaawansowana - gdy hemoroidy zaczynają wypadać. W tym stadium najpierw dochodzi do wypadnięcia guzka krwawniczego a później wypada cały hemoroid. Gdy choroba się nasila dochodzić do tego może przy każdym wypróżnianiu, czasami hemoroidy zostają na zewnątrz.

Istnieją różne metody leczenia guzków, na tym etapie choroby:
- „wysuszenie” guzków krwawniczych specjalnymi preparatami
- im likwidacja za pomocą promieni UV
- nałożenie gumek zaciskowych
- wycięcie

Nie bójmy się leczenia gdyż zabiegi te są bezbolesne. Przeprowadzone są po podaniu znieczulenia miejscowego. Po kilku dniach od zabiegu - dolegliwości ustępują. W wyjątkowych przypadkach, gdy choroba jest już bardzo zaawansowana, przeprowadzana jest operacja chirurgiczna, podczas której żyły są wycinane.


Jak leczyć zwyrodnienie stawów?
Na czym polega leczenie choroby popromiennej?
Choroby reumatyczne - jak je leczyć
Szalona zabawa - jak leczyć kaca
Jak należy leczyć owsiki u dziecka? Radzi specjalista!
Jakimi ziołami leczyć problemy z wątrobą?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.