Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Zdrowie » Dieta » Jednodniowa dieta oczyszczająca organizm, zasady

Jednodniowa dieta oczyszczająca organizm - zasady

Mieszkańcy krajów cywilizowanych mogą korzystać z wielu technicznych udogodnień czy rozrywek. Jednak to także może przyczynić się do zatrucia naszego organizmu. Wtedy jedynym ratunkiem jest oczyszczający, nawet jedno lub kilku dniowy, post.

Toksyny otaczają nas wszędzie, nie są tylko w powietrzu czy wodzie (co jest oczywiste, ze względu na zanieczyszczenie środowiska naturalnego). Niestety sami również szkodzimy swojemu ciału jedząc niezdrową żywność czy nadużywając alkoholu. Najprostszym sposobem na oczyszczenie ciała z toksyn (np. alkoholu) jest ich wypłukanie, na przykład za pomocą płynów.

Jedną z szybszych metod jest dieta, 24-godzinna i płynna, złożona jedynie z ziołowych naparów, wody oraz soków. Ponieważ nie zawiera ona żadnych posiłków nie powinno się ją stosować dłużej niż trzy dni a w jej trakcie lepiej być w domu gdyż może powadzić do osłabienia organizmu.

Wskazane zioła:
rumianek - oczyści nerki i usprawni ich pracę
skrzyp - polepszy kondycje skóry
mniszek lekarski - idealny dla nadwerężonej wątroby
mięta - świetny dla dróg oddechowych

Kolejny, godny uwagi detoks jest weekendowy ale już w piątek warto się do niego przygotować tzn. jedz lekkie posiłki, pozbawione cukru i tłuszczy.

Plan żywienia:
1. Sobota - dzień głodówki w trakcie której pijemy tylko wodę mineralną z dodatkiem soku z cytryny. Zmniejsza to łaknienie oraz przyspiesza metabolizm. Jako uzupełnienie pijmy soki owocowe (własnej roboty) lub kupne, rozcieńczone na pół z wodą, oraz warzywne.
2. Niedziela
przed śniadaniem - szklanka wody z cytryną
śniadanie - museli polane jogurtem naturalnym
obiad - gotowane warzywa (można skorzystać z gotowej, mrożonej mieszanki)
kolacja - sałatka owocowa z dwóch bananów, trzech nektarynek oraz kiwi


Zdrowe i mocne paznokcie - dieta
Zdrowe odchudzanie - jak zdrowo schudnąć?
Kuchnia koszerna zasady - kuchnia żydowska
Jedzenie mięsa - zalety i wady
Diety oczyszczające - działanie
Wskaźnik BMI - jak obliczyć
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.