Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Porady stylisty » Wiązanie krawata - węzeł shelby, Jak zawiązać węzeł Shelby

Jak zawiązać krawat: węzeł Shelby

Informacje o poradzie

Jeśli potrafisz już zawiązać prosty węzeł, następnym krokiem ku mistrzostwu wiązania krawatów jest nauczenie się węzła shelby. Jest to sposób amerykański, przeznaczony dla wysokich osób.

Ta metoda zakładania krawata wynaleziona została przez Jerzego Pratta, który pracował w Izbie Handlowej w USA. Stosował on ją przez ponad 20 lat. Popularna stała się dzięki prezenterowi Don Shelby. Kiedy pojawił się w swoim krawacie zawiązanym w ten sposób, media od razu się nim zainteresowały. Od dziś znany jest jako węzeł pratta, shelby, amerykański, odwrócony, pół – windsorski czy asymetryczny.

Sposób ten będzie bardziej odpowiedni dla osób wysokich niż węzeł windsorski. Na jego zawiązanie zużywana jest krótsza część materiału. Dodatkowo sam się nie rozwiązuje. Pasuje do grubszych tkanin, szerokich kołnierzyków. Najlepiej wiąże się nim szerokie krawaty. Węzeł asymetryczny odpowiedni jest na spotkania nieformalne, w luźnej atmosferze, dobry do pracy.

Węzeł jest o tyle nietypowy, że końcówki układa się pod kołnierzykiem na zewnętrznej stronie. Węższy koniec jest ułożony na prawej stornie, szerszy na lewej. Ten pierwszy nakładamy na szerszą końcówkę. Szerszy koniec przekładamy przez pętlę i owijamy nim węzeł. Następnie znów przekładamy dołem przez podstawę i wkładamy do pętli. Na koniec modelujemy krawat i zaciskamy. W ten sposób wiązanie krawata jest już gotowe.


Elegancki mężczyzna - krawat atrybutem męskości
Jak się ubrać w stylu lat 20?
 Jak zawiązać krawat - węzeł Windorski
Jak wiązać chusty? Różne sposoby - krok po kroku
Dodatki do Sylwestrowej kreacji - co włożyć
Dress code, czyli jak się ubrać do pracy
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.