Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Porady stylisty » Modne ubrania w panterkę, Jak nosić ubrania w panterkę

Drapieżna kobieta - jakie dodatki do panterki?

Informacje o poradzie

BrunoBruno

autor porady:
Bruno Czukaj

spec. działu: Moda i Stylizacja

dodano: 2010-06-30 10:18:17

wyświetleń: 10354

Słowa kluczowe

zobacz również

Współcześnie moda zmienia się jak w kalejdoskopie. To, co jeszcze niedawno było passe, znowu staje się trendy i na dobre wkracza na sklepowe półki, a stamtąd do szaf modnej klienteli. I właśnie tak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o motywy zwierzęce w naszej garderobie. Panterka, gepardzie cętki czy zebra, które jak dotąd królowały w sezonie jesienno-zimowym, w tym roku wyjątkowo zawojowały również kolekcje wiosenno-letnie, stawiając tym samym wielu zainteresowanych przed nie lada wyzwaniem - do czego ubierać je tym razem i jak dobrać dodatki.

Skupmy się więc na odpowiednim zgraniu całego stroju z motywem panterki, gdyż to właśnie ona ze wszystkich zwierzęcych motywów cieszy się największym powodzeniem w tym sezonie. Panterka, jako jeden z drapieżnych wzorów, doskonale nadaje się dla osób oryginalnych, odważnych i lubiących przykuwać uwagę innych. Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad dotyczących jej noszenia, aby nie wyglądać kiczowato i śmiesznie.

Przede wszystkim ze względu na wyjątkowy charakter panterki nie należy, a nawet nie wolno, nosić jej z innymi wzorzystymi motywami takimi jak grochy, kwiatki czy kratka lub inny zwierzęce wzory. Ponadto nie należy eksponować motywem panterki tych części naszego ciała, z których nie jesteśmy zbyt dumni, np. jeżeli kobieta nie jest zadowolona ze swoich ud, nóg czy pośladków powinna raczej zrezygnować z leginsów czy obcisłych spódniczek z tym motywem, podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych części garderoby z wzorem panterki.

Należy również pamiętać, że ze względu na swój drapieżny styl panterka nie jest raczej strojem formalnym, nadającym się do pracy na poważnym stanowisku. Lepiej odłożyć ją na wieczór, kiedy tego rodzaju strój z tzw. pazurem, będzie wręcz idealny. I jest to o tyle dobry wybór, że do panterki praktycznie nie trzeba zakładać już żadnych dodatków - jest ona bowiem już sama w sobie dość mocnym akcentem całego stroju.

Bardzo częstym problemem, przed jakim stają jednak Panie decydujące się na wybór motywu panterki w swoim stroju, jest kwestia z jakimi kolorami zestawić ten wzór. Jest to bowiem nie lada wyzwanie i zależy bardzo często od gustu i odwagi. W standardowym zestawieniu panterkę nosi się najczęściej z kolorami stonowanymi, neutralnymi, nie rzucającymi się w oczy bardziej niż sama panterka. Do takich idealnie współgrających z tym motywem kolorów należy m.in. czerń, biel, khaki czy écru. Doskonale wydobywają one wyjątkowy charakter tego zwierzęcego wzoru, pozwalają wysunąć mu się na pierwszy plan, nie przyćmiewając go tym samym. Jednak co odważniejsze Panie mogą pokusić się o połączenie tego modnego motywu z kolorami nieco żywszymi, takimi jak róż, fiolet czy pomarańcz, tworząc tym samym wyjątkowo mocne i odważne zestawienie. Należy jednak pamiętać, aby szczególnie w tym przypadku, zupełnie zrezygnować ze wszelkich innych dodatków, które mogą jedynie oszpecić całą kompozycję.


Kwiaty, kratka, panterka - letnie szaleństwo wzorów
Jak druga skóra - jak dobrać bieliznę
Jak dobrać odpowiedni kombinezon?
Problem z małym biustem - jak mu zaradzić
Jeansy dla każdego - jak dobrać krój jeansów do figury?
Jak dobrać dodatki do czerwonej spódnicy?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.