Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Pielęgnacja » Jak utlenić włosy, Tlenienie włosów - krok po kroku

Jak utlenić włosy domowymi sposobami?

Informacje o poradzie

Włosów nie trzeba w każdym przypadku rozjaśniać u fryzjera. Niekiedy wystarczy odpowiednio dobrany rozjaśniacz i można samodzielnie uzyskać piękny, platynowy blond.

Uzyskanie naturalnego blondu czasem jest trudne do osiągnięcia. Panie, które mają ciemne włosy, aby je rozjaśnić, powinny udać się do fryzjera. Jeśli jednak naturalne blondynki chcą tylko nieznacznie rozjaśnić włosy o parę tonów, mogą zrobić to same, w domowych warunkach. Odradza się jednak rozjaśniania wodą utlenioną, gdyż bardzo niszczy włosy i osłabia cebulki.

Najlepiej do tego celu jest użyć rozjaśniacza. Trzeba jednak wiedzieć, jak go nakładać, żeby osiągnąć zamierzony efekt. To jaki produkt powinno się  stosować do włosów i ile czasu należy go trzymać zależy od struktury i grubości włosa. Cieńsze wymagają bardziej delikatnych produktów i muszą być one pozostawione na włosach krócej. Natomiast włosy grube i odporne będą utleniały się znacznie dłużej.

jak rozjaśnić włosyphotoxpress.com


Technika rozprowadzania rozjaśniacza uwzględnia również miejsca, od których należy zacząć go nakładać. Fryzjerzy zalecają aplikację w pierwszej kolejności na środkową część włosów i końcówki, dopiero potem przy nasadzie, aby nie były one sztucznie jasne przy przedziałku. Można także od razu położyć go na całą długość, a potem przy przedziałku. W przypadku nakładania rozjaśniacza na same odrosty należy robić to bardzo starannie i dokładnie tak, aby nie nałożyć go powtórnie na włosy, które są już rozjaśnione.

Z marek, które oferują produkty do rozjaśniania można wybrać Platinium od L’Oreal czy znany, proteinowy rozjaśniacz do włosów, Joanna. Marka Elgon proponuje produkty zawierające specjalne olejki, które chronią przed wysuszaniem i pomogą utrwalić efekt. Dodatkowo przy każdym produkcie można znaleźć informacje, jak dokładnie należy go stosować.


Sposoby na pielęgnację kręconych włosów
Włosy po farbowaniu - jak o nie zadbać
Jak stosować serum do twarzy?
Odżywianie włosów - maseczki na włosy - przepisy
Depilator - jaki wybrać?
Mężczyzno, dbaj o włosy - wybór szamponu
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.