Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Pielęgnacja » Depilacja depilatorem, Jak się depilować depilatorem

Jak się depilować depilatorem?

Informacje o poradzie

Mitem jest już bolesna depilacja. Dzięki odpowiednim technikom ból można całkowicie złagodzić. Natomiast efekt gładkiego i przyjemnego w dotyku ciała pozostaje na dłużej.

Depilacja depilatorem elektrycznym polega na usuwaniu włosków dzięki specjalnym pincetom. Obracają się one w urządzeniu i po uchwyceniu włoska, wyrywają go. Depilatora najlepiej usuwa włoski długości około 2-3 mm na 3-4 tygodnie czasu. Jeśli są dłuższe, zawsze można je nieco przystrzyc nożyczkami lub maszynką. Warto więc mieć w łazience takie urządzenie jak depilator, które szczególnie latem pomoże zatroszczyć się o gładkie nogi.

Usuwanie włosów depilatorem jest bardzo łatwe. Depilując się, należy trzymać urządzenie pod kątem 90 stopni i niezbyt mocno przyciskając do ciała. Metodą tej depilacji może wydać się dość bolesna, szczególnie za pierwszym razem. Każda kolejna depilacja nie będzie już tak odczuwalna, ponieważ do bólu można się przyzwyczaić. Stąd poleca się używać depilatora na nogach, gdzie ból związany z wyrywaniem włosków jest najmniejszy. de

depilacja depilatoremphotoxpress.com

Najlepiej depilować się też po wyjściu z gorącej kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana, rozciągnięta. Można również naciągać skórę bezpośrednio podczas golenia nóg. Obecnie na rynku jest wiele depilatorów, które wyposażone są w specjalne wkładki zmniejszające ból. Mogą to być wkładki chłodzące, które po wyjęciu z zamrażalki nakłada się na urządzenie lub wkładki masujące oraz z ceramiczną głowicą (polecane do skóry szczególnie wrażliwej).

Depilatora nie powinny używać osoby, które mają skłonność do żylaków lub zapalenia mieszków włosowych. W takich przypadkach lepiej jest stosować tradycyjne metody depilacji lub specjalnie do tego przeznaczone kremy.


Bezpieczne woskowanie - depilacja woskiem
Idealne brwi - regulacja brwi - najlepszy sposób
Depilacja - jaka jest idealna
Depilator - jaki wybrać?
Depilacja plastrami - jak się depilować
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.