Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Pielęgnacja » Depilacja twarzy - usuwanie włosów z twarzy, Jak depilować twarz

Depilacja twarzy? - Możesz to zrobić łatwo i bez bólu

Informacje o poradzie

Niektóre Polki są bardzo uczulone na określenie „babochłop”. Tym mało pochlebnym przydomknie obdarzane są zazwyczaj panie, które mają meszek na twarzy, nad górną wargą. Pod wpływem nadmiaru hormonów mogą nawet zacząć rosnąć wąsy. Dla większości z nas widok kobiety z wąsami jest mało estetyczny. Na szczęście możemy mu zapobiec.

Plastry do depilacji twarzy

Jednorazowa depilacja twarzy woskiem kosztuje 8-12 PLN. Ten bardzo niedrogi zabieg powinna wykonać kosmetyczka. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia skóry. Jeżeli wolisz samodzielnie wydepilować meszek, zakup w drogerii chlorofilowy wosk do depilacji twarzy. Rozgrzej plastry w dłoniach i nałóż na zarośnięte miejsca. Każdy plaster zawiera dużą dawkę wosku i można użyć go kilkakrotnie. Chlorofil chroni skórę przed podrażnienie. Odrywając plaster, usuniesz włosy wraz z cebulkami. Po depilacji włosy odrosną słabsze, a zabieg coraz rzadziej będzie wymagał powtórzenia.

Laserowe usuwanie

Usuwanie meszku na twarzy metodą laserową jest skuteczne, ale zabieg trzeba powtórzyć 3-4 razy, w kilkutygodniowych odstępach czasu. W celu laserowego usunięcia meszku na twarzy należy udać się do gabinetu kosmetycznego. Tą metodą usuwa się włosy wraz z cebulkami. Zabieg wykonuje się tzw. laserem diodowym IPL bądź przy pomocy aparatu Light Sheer. Proces usuwanie owłosienia niestety jest trochę bolesny. W celu złagodzenia bólu skóra poddana promienion laserowym zostaje nasmarowana specjalnym żelem. Pojedynczy zabieg kosztuje ok. 250 PLN.

Rozjaśnianie specjalnymi specyfikami

Na rynku są dostępne specjalne mieszanki do rozjaśniania włosków na twarzy. Ich aplikacja przypomina nakładanie farby do włosów. Można nabyć je w aptece lub drogerii. Niestety środki te mogą uczulać, dlatego przed zastosowaniem ich skonsultuj się z lekarzem farmaceutą. Nigdy nie rozjaśniaj meszku na twarzy wodą utlenioną – w ten sposób spowodujesz powstanie ranek na skórze. W zestawie znajduje się krem wybielający, który należy wymieszać z aktywatorem, pojemniczek do mieszania i szpatułkę do nakładania mieszanki. Pod wpływem działania kremu włosy staną się jaśniejsze, barwą zbliżone do koloru skóry.

Kremy i pianki do depilacji twarzy

Nie powinnaś golić swojego zarostu, ponieważ w ten sposób wzmocnisz strukturę włosa i będziesz musiała golić się coraz częściej. Często golone włoski mają tendencję do odrastania w coraz grubszej, bardziej odpornej na urazy postaci. Zabieg można wykonać samodzielnie bądź w zakładzie kosmetycznym. Krem należy nałożyć na ok. 3 min., po czym spłukać wraz z włoskami ciepłą wodą. Niestety, kremy i pianki usuwają włosy bez cebulki.


Maseczka z ogórka - szybkie przepisy
Jak stosować serum do twarzy?
Przepis na mydło sojowe domowej roboty
Trądzik - jakie są jego przyczyny
Nasze ciało i włosy po wakacjach - jak o nie zadbać
Pełne nawilżenie - maseczki nawilżające - domowe przepisy
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.