Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Paznokcie » Żelowe paznokcie - krok po kroku, Jak zrobić paznokcie żelowe

Zrób żelowe paznokcie w domu - krok po kroku

Informacje o poradzie

Przedłużanie metodą żelową paznokci ma wielu zwolenników. Są oni w opozycji do pań, preferujących metodę akrylową. Żel postrzega się jako substancje, która czyni sztuczne paznokcie bardziej naturalnymi, w związku z tym, że są cienkie. Nie jest to jednak prawda. Różnica w grubości paznokci jest spowodowana lepszymi lub gorszymi umiejętnościami stylistek, a nie samym materiałem. Także wykonanie ich jest przyjemniejsze bo nie towarzyscy im nieprzyjemny zapach liquidu, który stosuje się przy wykonaniu paznokci akrylowych.

Metoda żelowa – etapy:

1.Zawsze zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji skóry dłoni.

2.Teraz wycinamy lub odsuwamy skórki za pomocą drewnianego patyczka.

3.Musimy opiłować paznokcie tak, aby ich naturalna cześć nie wystawała poza opuszek palca.

4.Matowimy płytkę, a potem usuwamy powstały pył z płytki (pędzelkiem, szczoteczką).

5.Nakładamy tips. Zawsze przyklejanie zaczynamy od góry paznokcia. Nie musi być dopasowany kształtem tylko szerokością. Tips nie powinien zajmować więcej niż 60% powierzchni naturalnej płytki i zaraz po naklejeniu MUSI wystawać za naturalny paznokieć.

6.Skracamy tips do pożądanej długości.

7.Matujemy jego powierzchnię, oczyszczamy ją.

8. Wkładamy dłoń do lampy. Żel utwardza się w wyniku reakcji polimeryzacji,która zachodzi gdy podda się go działaniu światła UV. a więc nie wysycha. Czas utwardzania jest zależny od marki żelu i każdy producent na opakowaniu podaje zalecany czas utwardzania.

9.Teraz musimy nałożyć żel, nadajemy kształt pilnikiem po uprzednim usunięciu warstwy dyspersyjnej wacikiem bezpyłowym zwilżonym cleanerem.

10. Żel utwardzamy w lampie.

11.Teraz przemywamy go cleanerm.

11.Nakładamy ostatnią, trzecią, warstwę żelu o działaniu nabłyszczającym.

12.Utwardzamyw lampie.

13.Wcieramy oliwkę w skórki palców.

Powyższa metoda przedłużania paznokci żelem powstała w oparciu o tips. Wszystkie czynności wykonujemy podobnie jeśli chodzi o wykorzystanie szablonu. Z ta różnicą, że przed nałożeniem żelu musimy założyć pod palec metalowy lub papierowy szablon, na którego szkielecie buduje się żelowy paznokieć.

Uwaga:
Na szablonie jest tylko "podziałka" która określa długość, od 1 do np 7, zależy od producenta, zwykła kratka jak w zeszycie, nic poza tym. są też szablony które mają więcej linii, ale są one zazwyczaj liniami pomocniczymi do budowania paznokci stilettos (szpice) i i tak każdy paznokieć jest inny i by otrzymać estetyczny efekt nie należy ściśle trzymać się owych linii pomocniczych.

Warto pamiętać, że istnieją żele jedno i trzyfazowe. W tych pierwszych cały paznokieć buduje się jednym żelem. W technice trzy fazowej do zbudowania paznokcia potrzeba trzech różnych: specjalny przeznaczony do kładzenia jako podkład by zwiększyć przyczepność masy do paznokcia, drugi - budujący - do zbudowania paznokcia i trzeci, nawierzchniowy/nabłyszczający bardziej niż budujący odporny na ścieranie i zarysowania, oraz nadający paznokciu trwały połysk.


Manicure tradycyjny i biologiczny - porównanie
Zadbaj o paznokcie u stóp - jak? - znamy sposoby
Jak zrobić wzorek na paznokcie? - instrukcja
Jak malować paznokcie farbami akrylowymi?
Jak namalować kwiatki na paznokciach?
Małe damy - malowanie paznokci dzieciom
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.