Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Paznokcie » Piłowanie paznokci, Jak piłować paznokcie

Jak piłować? - czyli o piłowaniu paznokci

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Rayzacher

spec. działu: Uroda, Styl Życia, Dom i Ogród

dodano: 2010-07-06 14:27:05

wyświetleń: 11703

Słowa kluczowe

zobacz również

Każdy z nas ma inny kształt płytki paznokcia. Dla wielu kobiet wygląd dłoni (zbyt masywna, a mała, za krótka etc.) to powód dodatkowych kompleksów. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ prawidłowy sposób opiłowania paznokci może nadąć dłonią idealny i pożądany kształt. Sposób piłowania zależy od kształtu palców i do nich należy dopasować wygląd paznokcia.

Panie o pulchnych dłoniach, zakończonych krótkimi palcami powinny zdecydować się na paznokcie o podłużnym kształcie i niezbyt zaokrąglonych czubkach, które optycznie wysmukla dłonie i nadadzą im kształtów godny „palców pianisty”. Lepiej nie piłować ich w szpic, gdyż nie będą harmonizowały z kształtem palców.

Długie palce najlepiej wyglądają zakończone krótkimi paznokciami o kształcie kwadratowym. Nie piłuj je, aby uzyskać kształt migdała lub, co gorsza, szpicu –niepotrzebnie wizualnie podkreśli to długość palców. Wybieraj emalie w ciemnych kolorach lub tradycyjny french manicure – doda to dłoniom klasy.

Kobiety o masywnych placach niech zdecydują się na paznokcie o kształcie owalnym, dzięki czemu optycznie ich dłonie będą wyglądały na smuklejsze. Lakier idealny dla nich to wszelkie odcienie perłowych emalii w kolorach beży, różu oraz bieli.

Dłonie kwadratowe najlepiej będą prezentować się w paznokciach o średniej długości oraz kształcie owalu. Lakierujemy tylko środek płytki, a brzegi zostawiamy bezbarwne, co optycznie uczyni paznokcie bardziej wąskimi. Warto zdecydować się na kolorowe lakiery.

Krótkie paznokcie - jeśli masz problemy z ich zapuszczeniem (są zbyt łamliwe albo po prostu lubisz, gdy są krótkie) piłuj ja na kształt owalu, a jeśli chodzi wybór odcienia emalii to może to ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia (i kolory lakierów dostępne na półkach sklepowych), gdyż krótkie paznokcie pasują do każdej emalii

Podobne porady:


4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.