Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Paznokcie » Piłowanie paznokci, Jak piłować paznokcie

Jak piłować? - czyli o piłowaniu paznokci

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Rayzacher

spec. działu: Uroda, Styl Życia, Dom i Ogród

dodano: 2010-07-06 14:27:05

wyświetleń: 12025

Słowa kluczowe

zobacz również

Każdy z nas ma inny kształt płytki paznokcia. Dla wielu kobiet wygląd dłoni (zbyt masywna, a mała, za krótka etc.) to powód dodatkowych kompleksów. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ prawidłowy sposób opiłowania paznokci może nadąć dłonią idealny i pożądany kształt. Sposób piłowania zależy od kształtu palców i do nich należy dopasować wygląd paznokcia.

Panie o pulchnych dłoniach, zakończonych krótkimi palcami powinny zdecydować się na paznokcie o podłużnym kształcie i niezbyt zaokrąglonych czubkach, które optycznie wysmukla dłonie i nadadzą im kształtów godny „palców pianisty”. Lepiej nie piłować ich w szpic, gdyż nie będą harmonizowały z kształtem palców.

Długie palce najlepiej wyglądają zakończone krótkimi paznokciami o kształcie kwadratowym. Nie piłuj je, aby uzyskać kształt migdała lub, co gorsza, szpicu –niepotrzebnie wizualnie podkreśli to długość palców. Wybieraj emalie w ciemnych kolorach lub tradycyjny french manicure – doda to dłoniom klasy.

Kobiety o masywnych placach niech zdecydują się na paznokcie o kształcie owalnym, dzięki czemu optycznie ich dłonie będą wyglądały na smuklejsze. Lakier idealny dla nich to wszelkie odcienie perłowych emalii w kolorach beży, różu oraz bieli.

Dłonie kwadratowe najlepiej będą prezentować się w paznokciach o średniej długości oraz kształcie owalu. Lakierujemy tylko środek płytki, a brzegi zostawiamy bezbarwne, co optycznie uczyni paznokcie bardziej wąskimi. Warto zdecydować się na kolorowe lakiery.

Krótkie paznokcie - jeśli masz problemy z ich zapuszczeniem (są zbyt łamliwe albo po prostu lubisz, gdy są krótkie) piłuj ja na kształt owalu, a jeśli chodzi wybór odcienia emalii to może to ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia (i kolory lakierów dostępne na półkach sklepowych), gdyż krótkie paznokcie pasują do każdej emalii


Na czym polegają stempelki na paznokcie?
Szkolne paznokcie - jak malować paznokcie do szkoły
Jak namalować kropki na paznokciach?
Jak ozdobić tipsy airbrush?
Jak dobrać kolczyki do paznokci?
Kiedy pedicure jest szkodliwy - przeciwskazania - pedicure
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.