Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Paznokcie » Łatwe wzorki na krótkie paznokcie, Jak malować krótkie paznokcie – wzorki

Jak malować i zdobić krótkie paznokcie?

Informacje o poradzie

MartaMarta

autor porady:
Marta Pardyak

spec. działu: Uroda

dodano: 2011-01-24 12:00:14

wyświetleń: 24105

Słowa kluczowe

zobacz również

Nie każdy może sobie pozwolić na długie, piękne paznokcie, niektórym uniemożliwia to praca, innym finanse. Krótkie paznokcie również mogą wyglądać efektywnie. Jeżeli Pani ma krótkie, zadbane i zdrowe paznokcie to wystarczy odpowiedni manicure i ładne malowanie by paznokcie wyglądały estetycznie. Po omówieniu zdobienia, możemy ozdobić paznokcie cyrkoniami, brokatami, delikatnym wzorkiem wykonanym linerem, lub skorzystać z naklejek 3D.

Ważne, by w zdobieniu zachować umiar, nie przesadzić z ozdobami gdyż może powstać chaotyczny i mało ciekawy wzór. Warto zauważyć, że w tym sezonie najmodniejsze były właśnie krótkie paznokcie o neonowych barwach – a miętowa zieleń pobiła wszystkie inne kolory. W modzie są również mocne róże, żółty słoneczny, pomarańczowy, jasny fiolet. Tak więc, krótkie paznokcie również dają pole do popisu. Najłatwiej, wzorki można zrobić linerem. Możemy robić linie przecinające się nawzajem, wzdłuż siebie, na skos, łączyć z brokatem czy cyrkoniami. Pionowe wzorki wysmuklają paznokcie, co jest polecane w stosowaniu dla Pań z szeroką płytką paznokciową. Przykładowe wzorki na krótkie paznokcie:

malowanie krótkich paznokci

Fot. Marta Pardyak

Potrzebny będzie: lakier podkładowy, czerwony, liner biały i czarny, utwardzacz.


1.Pokrywamy paznokcie lakierem podkładowym.
2.Malujemy paznokcie na czerwono, dwukrotnie.
3.Linerem czarnym i białym robimy na zmianę kropki wzdłuż paznokcia pośrodku.
4.Igłą, lub wykałaczką od pierwszej kropeczki na dole, po ostatnią na górze przesuwamy powoli igłę (pośrodku kropek) – tak by powstał ładny łańcuszek.
5.Gdy wyschnie, nakładamy lakier utwardzający.

Uwaga:

Krótkie paznokcie, warto optycznie wydłużać. Jest to bardzo łatwe zdobienie, dzięki któremu krótkie paznokcie optycznie się wydłuża. Potrzebny będzie czarny lakier, srebrne cyrkonie, i standardowo lakier podkładowy z utwardzaczem.
  • 1 Nakładamy lakier podkładowy.
  • 2 Paznokcie malujemy dwukrotnie czarnym lakierem.
  • 3 Gdy wyschnie, nanosimy utwardzacz. Gdy będzie świeżo nałożony, układamy cyrkonie wzdłuż jednego wału paznokciowego. Możemy delikatnie je „umieścić” wykałaczką.
  • 4 Powtórnie nakładamy lakier utwardzający.

Jak ozdobić beżowe paznokcie?
Folia do paznokci – jak nią zdobić paznokcie?
Jak spiłować paznokcie na kwadratowo?
Wzory na paznokcie - przykładowy manicure
Co to są tipsy airbrush? Czy warto je zrobić?
Jak nałożyć tipsy bez kieszonki?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.