Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Paznokcie » Pielęgnacja paznokci po tipsach, Jak dbać o paznokcie po tipsach

Jak dbać o paznokcie po tipsach

Informacje o poradzie

Paznokcie akrylowe i żelowe wyglądają pięknie, ale zawsze nadchodzi moment kiedy trzeba je zdjąć. Krąży wiele mitów dotyczących tego jak bardzo bolesny i destrukcyjny dla stanu płytki jest to zabieg. Nic bardziej mylnego, o ile wykona się go u kosmetyczki...

Ogólnie naturalne paznokcie można przedłużyć trzema metodami:
1.Pokryć naturalną płytkę masą żelową lub akrylową.
2.Przykleić tips do paznokcia i nałożyć na niego wspomniane substancje.
3.Zastosować szablon, metalowy lub papierowy, na którym formujemy sztuczny paznokcieć.

Wyjaśnianie wątpliwości:
Niezależnie do wybranej przez nas metody, każdy zabieg jest w jakiś sposób inwazyjny  dla płytki paznokcia. Jednak sam zabieg nie uszkadza go tak dramatycznie, jak twierdzą przeciwnicy przedłużania paznokci. To nieprawda, iż usuwany syntetyczny tips zabiera część naturalnej płytki. Samo zdejmowanie, jeśli jest prawidłowo wykonane, nic "nie zabiera", te warstwy są tracone już przy matowieniu paznokcia w czasie przygotowania go do przedłużenia.

Kolejna sprawa to fakt, iż najważniejsza część paznokcia czyli macierz, która odpowiada za wzrost płytki, leży głęboko pod skórą, więc przedłużanie paznokci jej nie zagraża.
Oczywiście po usunięciu akrylowych lub żelowych płytek, nasze naturalne paznokcie wymagają serii zabiegów regeneracyjnych:

1.Przyjmujmy produkty bogate w wapń (jogurty, twarogi), gdyż jest to budulec niezbędny dla zdrowych i mocnych paznokci.
2.Chodźmy systematycznie na manicure (na przykład raz w tygodniu), który pobudzi wzrost paznokcia. Kosmetyczka będzie w jego trakcie stosować zabiegi regenerujące płytkę.
3.Zawsze istnieje ryzyko powstania grzybicy, więc jeśli zauważysz na ich powierzchni żółte plamki - udaj się na konsultacje do dermatologa. Ryzyko to istnieje tylko wtedy, gdy osoba wykonująca przedłużanie paznokci nie dba o higienę, popełni błąd techniczny przy aplikacji masy na paznokieć, lub gdy klientka mając problem z paznokciem (np liftowanie, czyli odchodzenie masy przy wale paznokciowym) sama przy nich majstruje (np podkleja brzeg liftującej masy a dalej zostaje powietrze i wilgoć, lub gdy lekceważy problem - wilgoć dostaje się pomiędzy masę a naturalny paznokieć i przy zwlekaniu 3-4 tygodnie z naprawą takich paznokci grzybica może się pojawić.
4.W domowym zaciszu stosujmy sprawdzone techniki, polegające na:
- wcieraniu witaminy E w wał paznokciowy (skórki wokół płytki) ponieważ pod nim znajduje się macierz, i w płytkę paznokcia w miejscu pod którym znajduje się macierz (widoczna jako lunula tzn. białawy półksiężyc)
- moczeniu dłonie w ciepłej oliwie z oliwek - przyspieszy to wzrost paznokci
- częstym polerowaniu (na przykład oglądając telewizję), co wygładzi powierzchnię płytki.
5. Nie malujmy ich póki się nie wzmocnią. W to miejsce nakładajmy błyszczące odżywki, albo stosujmy metodę naprzemienną - tydzień z polakierowanymi paznokciami, a drugi tydzień bez lakieru.


Na czym polega utwardzanie paznokci jedwabiem?
Manicure tradycyjny i biologiczny - porównanie
Lakiery do paznokci – trendy 2014
Szkolne paznokcie - jak malować paznokcie do szkoły
Jak dobrać kolczyki do paznokci?
Złamanie paznokcia żelowego - jak mu zapobiec?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.