Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Moda » Jak się ubrać po 40, Moda dla dojrzałych kobiet

Moda dla dojrzałych kobiet - Jak ubierać się po 40-stce?

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Oparcik

spec. działu: Moda i Trendy

dodano: 2011-08-31 14:44:16

wyświetleń: 13029

Słowa kluczowe

zobacz również

Dawno minął czas kiedy przekroczenie magicznej bariery lat czterdziestu oznaczało dla kobiety rezygnację z jakiegokolwiek trendu w modzie. Więcej – od kilku lat możemy obserwować tendencję, że to młodsze kobiety wybierają kroje i modele dotąd kojarzone z dojrzałym pięknem.

Jednak każdy trend trzeba poddać ostrej ocenie i przefiltrować przez wymagania własnej sylwetki, styl życia i wspomniany wiek. Bo choć kobiety 40+ nie powinny się ograniczać, to muszą pamiętać, że czyha na nie nieco więcej modowych pułapek niż na młodsze koleżanki.

Po pierwsze figura – w pewnym wieku rzadko która kobieta nie ma jakiegoś obszaru, którego wolałaby nie pokazywać. A to ramiona, a to kolana, a to brzuch.

Jeśli chodzi o ramiona to łatwo je „ukryć” w modelach o rękawach do łokcia – ważne, by pamiętać, że nie powinien być bardzo dopasowany. Raczej luźniejszy, może się nawet nieco swobodnie rolować. Inną opcja są owszem – wycięte topy i sukienki, ale w połączeniu z dopasowanymi w talii kurteczkami i żakiecikami.

Jeśli problemem jest brzuch, to należy unikać powszechnego błędu ubierania bardzo obszernych ubrań – taki model nie tylko nie ukryje brzucha, ale wręcz poszerzy naszą talię.

Problem kolan tak naprawdę nie istnieje – nie ma bowiem bardziej sprzyjającego figurze kroju jak ołówkowa spódnica, której długość sięga nieco na kolano. Taki model bardzo skutecznie wyszczupla nogi i całą figurę.

Po drugie styl – kobiety 40-letnie wiedzą czego chcą, znają siebie. Dlatego tak dobrze wyglądają w zdecydowanych stylizacjach. Wybierz zatem styl bardzo kobiecy, może być ten inspirowany latami 40. Albo inaczej – wybierz styl męski. Smokingowe góry noszone do jeansów, wąskie garniturowe spodnie i takie też marynarki w połączeniu z wysokimi szpilkami. Wszytko to podkreśla dojrzałą kobiecość.

W tym wieku można też sobie pozwolić na intensywne kolory – mdłe beże i brązy ani nie odmładzają, ani nie dodają uroku. Jeśli nie cały strój, to chociaż zadbaj, aby kilka elementów przykuwało uwagę.


Trendy 2011: jakie sukienki będą modne na wiosnę?
Trendy: czapki na zimę 2010/2011
Trendy 2011: najmodniejsze sukienki na lato
Czym jest street fashion? Jak się ubierać w ten sposób?
Trendy 2011: Przeczytaj jakie rękawiczki są najmodniejsze tej zimy!
Trendy na lato 2014
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.