Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Makijaż » Kredka do oczu, Jak malować oczy kredką

Malowanie kredkami - Jak malować oczy kredką

Na ładny makijaż oczu składa się nie tylko dobór odpowiednich cieni czy tuszu do rzęs. Równie ważne jest precyzyjnie podkreślenie konturu oka za pomocą kredki. Może ona czynić cuda i wymodelować wizualnie kształt i wielkość oka.

Kredki dzielimy na:

Twarde – przydatna jeśli chcemy narysować cienką linię wokół oka. Możemy jest stosować także do malowania brwi

Miękkie – łatwo się ja rozciera i można ja użyć do malowania kresek wewnątrz oka. Świetni nadaje się, gdy chcemy uzyskać efekt przydymionego oka.

Zasady malowania oczu kredką

1.Możesz z pomocą kredki  zmieniać jej kształt. Jeśli chcesz mieć mniej okrągłe oczy wystarczy namalować kreskę na zewnątrz oka, w jego kąciku. W przypadku oczu opadających w dół wystarczy kreska na powiece narysowana w górę. Efekt oczu znajdujących się blisko siebie zniweluje kreska przeciągnięta w połowie powieki ale w kierunku zewnętrznego kącika oka.
2.Aby umalować oczy kredką powieka musi być czysta i sucha więc po przemyciu jej mleczkiem  nałóż podkład.
3.Starannie zaostrzoną kredką zacznij rysować, nie odrywając ręki,  kierując się od wewnętrznej części oka.
4.Do dolnej powieki używaj kredki miękkiej, która jest łatwiejsza w prowadzeniu, i lekko ją rozetrzyj, aby linia wyglądała naturalnie.
5.Linie zawsze powinny być blisko krawędzi –inaczej efekt będzie śmieszny.
6.Makijaż kredką służy do nadania oku kształtu migdała. Makijaż w stylu Amy Winehouse (czyli kreski wyjeżdżające poza kontur oka) lepiej zostawić na imprezę. W życiu codziennym będzie to wyglądać mało naturalnie. 
7.Ważny jest umiar, czyli nie przesadzamy z tym, aby linie narysowane kreską nie opadły za bardzo (to postarzy nam twarz) ani też za bardzo do góry.
8.Szersza kreska na zewnątrz kącika oka przy jednoczesnym jej zwężaniu ku wnętrzu wizualnie uczyni oko bardziej otwartym.
9.Zawsze przy malowaniu, korzystajmy z własnej kredki (ryzyko infekcji) i wybierajmy te dobrej jakości, aby nie drażnić oka zbyt twardą lub miękką, która rozpłynie się i wpadnie do spojówki.

Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

Tutorial - jak malować oczy kredką:


Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

Tutorial - jak malować oczy kredką:Odejmij sobie lat makijażem - make up odmładzający
Jak się malować w stylu lat 20?
Jak zrobić niebieski make up?
Kolor pomadki - jaki do ciebie pasuje
Jak się nauczyć makijażu? - Krok po kroku
Zabawa kolorami, czyli jak wykonać letni makijaż
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.