Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Jakie fryzury pasują do trójkątnej twarzy, Fryzury do trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz - wybierz fryzurę do trójkątnej twarzy

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Rayzacher

spec. działu: Uroda, Styl Życia, Dom i Ogród

dodano: 2010-07-01 13:22:00

wyświetleń: 12583

Słowa kluczowe

zobacz również

Ten kształt twarzy charakteryzuje się szerokim czołem. Jego cechami są też wyraźne kości policzkowe i mała, spiczasta broda, czyli podsumowując twarzą zwężającą się ku dołowi.

Dobrą fryzurą przy takiej urodzie jest upięcie włosów u góry i wypuszczenie kilku pasm.  Ewentualnie  strzyżenie zasłaniające zbyt szerokie czoło i boki twarzy. Celem fryzury jest optyczne zmniejszenie policzków oraz zaokrąglenie podbródka. Robiąc makijaż eksponujemy oczy i usta, róż aplikując tuż pod włosami, z boku czoła oraz na końcu brody.

Czego unikać:

- Bardzo krótkich fryzur
- Uczesań, które odkrywa czoło
- Fryzur ze zbyt podgolonym lub wystrzyżonym karkiem
- Czesania w „koński ogon”
- Upinania włosów w wysoki kok

Jak się czesać:

Najlepsze fryzury do tej twarzy są z długich, pofalowanych włosów przysłaniających twarz po bokach i luźno się układające na czole. Możesz również zastosować prosto ściętą grzywkę, która przeciwstawia się ostremu podbródkowi.
Wskazane też są uczesania z włosów półdługich i wycieniowanych (nieważne czy masz włosy proste czy kręcone), noszone z przedziałkiem na bok.
Idealna fryzura to będzie dla ciebie strzyżenie w klasycznego boba.
Wskazane są krótkie grzywki, a w przypadku długich, zaleca się zaczesywanie je na bok, aby odsłaniały czoło jednocześnie zakrywając policzki.
Aby zasłonić kości policzkowe możesz również czesać je z przedziałkiem na bok, a włosy z jednej strony chować za ucho.
Dolną cześć twarzy złagodzi uczesanie z puszystych lub podkręconych końcówek włosów. Można też je wywinąć i wycieniować. Jest to dobry sposób, aby ukryć podbródek a jednocześnie zasłonić szerokie czoło, co nada rysom twarzy harmonię.
Dobrze wygląda się we fryzurach dłuższych, sięgających poniżej uszu. Pamiętać należy, by wywijać włosy na zewnątrz lub do wewnątrz - w ten sposób uzyskamy równowagę pomiędzy górą a dołem.


Półdługie fryzury - rodzaje fryzur i ich wykonanie
Videoporada: Lekko i zwiewnie na wiosnę
Videoporada: Fryzura na włosach prostych i lejących
Fryzura na pazia - wiecznie modna - jak ją zrobić
Studniówkowe szaleństwo - jak zrobić fryzurę na studniówkę
Jak się czesać w sezonie zima 2010/2011?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.