Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Prostowanie włosów bez prostownicy, Jak prostować włosy bez prostownicy

Proste włosy bez prostownicy? To możliwe

Wiadomo, że częste używanie prostownicy niszczy włosy, wysuszając je. Coraz więcej osób ucieka się do stosowania bardziej naturalnych sposobów, które pozwolą nam cieszyć się prostymi włosami, nie niszcząc ich.

Chcąc zafundować sobie proste włosy można udać się do fryzjera na zabieg chemicznego prostowania. Nie polecamy jednak tej metody. Chemiczne prostowanie działa na włosy podobnie jak trwała, która pozostawia włosy suche i sprawia, że są osłabione.

Najlepiej prostować włosy samemu przy użyciu kosmetyków o działaniu prostującym oraz odpowiednio dobranej szczotki i suszarki. Najpierw myjemy włosy, gdyż umyte będą podatniejsze oraz nakładamy kosmetyk. Może to być prostująca odżywka bez spłukiwania, żel lub którykolwiek z dostępnych preparatów prostujących włosy, ale upewnij się, że zawiera on proteiny jedwabiu, które stanowią naturalne źródło nawilżenia oraz wpływają dodatnio na elastyczność włosów. Nałóż odpowiednią ilość wybranego produktu, uważając, by nie nałożyć go za dużo, co zniszczy końcowy efekt. W przypadku żelu czy lakieru może nawet pozostawić nieestetyczne białe grudki na włosach. Panie o cienkich i delikatnych włosach powinny używać równie delikatnych produktów, na przykład w sprayu.
Do suszenia najlepsza będzie gruba okrągła szczotka lub specjalnie przeznaczona do prostowania, szczególnie wrażliwych cienkich włosów, szczotka w kształcie prostownicy.  suszymy włosy dzieląc je na pasma i kierując strumień powietrza wzdłuż kosmyku włosów w dół. Można również użyć nakładki na suszarkę pomagającej w prostowaniu włosów. Po wysuszeniu można utrwalić fryzurę spryskując ja delikatnie lakierem do włosów.

Domowe użycie szczotki i suszarki nie tylko wygładza włosy nie przesuszając ich, ale także poprawia ich wygląd. Fryzura prezentuje się naturalniej, włosy jaśnieją, a zawarte w kosmetykach prostujących składniki roślinne nawilżają je.

Można się również zdecydować na nowość fryzjerską w dziedzinie prostowania włosów – prostowanie keratynowe, zaczynające się od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Następnie na włosy zostaje nałożony na około pół godziny środek zawierający keratynę, po upływie której włosy zostają wysuszone w odpowiedni sposób, okrągłą szczotką i żelazkiem. Do dwóch dni po zabiegu włosów nie należy myć ani spinać. Efekt zabiegu jest długotrwały, może się utrzymać nawet cztery miesiące.

Pamiętajmy, żeby nie stosować prostownic czy żelazek na co dzień. Jeśli już musimy uciec się do ich zastosowania, lepiej zaopatrzyć się w lepszej jakości produkt. Naturalne sposoby prostowania włosów połączone z aplikacją odpowiednich kosmetyków zawierających naturalne składniki są o wiele lepsze dla zdrowia naszych włosów oraz jakości fryzury.


Videoporada: Zrób sobie fryzurę w stylu Dody!
Trójkątna twarz - wybierz fryzurę do trójkątnej twarzy
Jak rozjaśnić włosy w domu?
Videoporada: Usuń odrosty z Handsome Men
Videoporada: Zrób sobie loczki na ... folii aluminiowej
Videoporada: Jak zrobić eleganckie fale na długich włosach?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.