Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Fryzury półdługie, Jakie fryzury dla włosów półdługich

Półdługie fryzury - rodzaje fryzur i ich wykonanie

Informacje o poradzie

Fryzury z włosów półdługich są zawsze modne. Szczególnie ładnie wyglądają jeśli mamy włosy falujące i podatne na układanie. Mogą być bazą wyjściową dla różnych fryzur. Najlepsze w niej jest to, iż dają wiele możliwości – na dzień możesz związać a wieczorem rozpuścić i np. wygładzić prostownicą.

Uczesania z półdługich włosów powinny wyglądać naturalnie w ciągu dnia a wieczorem – można pozwolić sobie na elegancję w wykonaniu fryzury.  Pasma włosów powinny być lekko wycieniowane, dzięki czemu będą się ładnie układały .Włosy także dobrze wyglądają gdy mają odpowiednią długość. Gdy są za długie – w efekcie  fryzura traci zamierzony kształt i trudno jest je wymodelować.

Z włosów półdługich można stworzyć również uczesania nowatorskie jak i bardziej klasyczne czy romantyczne. Aby ułożyć włosy półdługie nie należy przesadzić z preparatami do stylizacji, które utrwalą fryzurę ale jednocześnie ją unieruchomią.


Nałóż na wilgotne włosy piankę, susząc je pamiętaj aby używać okrągłej szczotki, przy pomocy której wywijasz włosy na zewnątrz.
Nawiń na grube wałki wilgotne jeszcze  włosy,  po ich zdjęciu należy tak rozczesywać włosy by loki się układały naturalnie.
Lekko tapirujemy włosy na czubku głowy,  po zaczesaniu ich  do tyłu. zbieramy je i mocujemy ozdobną spinką bądź klamrą.
Nałóż na wilgotne włosy piankę, modeluj je tak aby pasma włosów zakręcały się pod spód. Jeżeli masz długa grzywkę to zaczesz ja na jedną stronę, nałóż żel i postaraj się z jej końców utworzyć lok.

Fryzury mogą być różnorodne, możemy same eksperymentować w domu próbując upinać je na różne sposoby.

Takie fryzury są wyjątkowo twarzowe, zwłaszcza gdy mają cieniowane końcówki. Grzywka jest w tej fryzurze długa i nieregularna, czesana na bok a najlepiej wygląda wygładzona więc w  jej modelowania możesz użyć prostownicy. Włosy półdługie pasują do każdego typu urody. Idealne są dla spokojnych dziewczyn o romantycznym usposobieniu. Są idealne do korygowania proporcji przy zbyt szerokiej twarzy. Ostre rysy można złagodzić, cieniując włosy na kilka długości. Dla osób o długiej szyi najodpowiedniejsza jest fryzura kończąca na odcinku między podbródkiem a ramionami. Uczesania z półdługich włosów polecane są również osobom o krótkiej lub niezbyt smukłej szyi – taka fryzura optycznie ją wydłuży.


Videoporada: Irokez na prostych włosach
Videoporada: Sauna regeneracyjna i podcięcie włosów
Fryzury krótkie – trendy 2014
Sztuczne wąsy - jak je przykleić
Videoporada: Nauka robienia koka
Videoporada: Zrób sobie fryzurę w stylu Dody!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.