Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Irokez - instrukcja, Jak zrobić irokeza

Pobaw się włosami - męski irokez

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Rayzacher

spec. działu: Uroda, Styl Życia, Dom i Ogród

dodano: 2010-07-01 13:57:02

wyświetleń: 36268

Słowa kluczowe

zobacz również

Od kilku lat modny jest stylowy irokez. Fryzurę taka opatentował słynny stylista Vidal Sassoon. Uczesanie to jest doskonale, zarówno dla pań, jak i dla panów. Kobiety z taka fryzurą, szczególnie młode, mogą pojawić się zarówno na eleganckiej studniówce jak i na zwykłej imprezie.

Irokez jest to fryzura, która wykonać można z włosów krótkich (odpowiednio obciętych), jak również z włosów długich. Z kolei młodzi mężczyźni, nie bojący się eksperymentów, mogą sobie zrobić z włosów irokeza. Jednak potrzebna jest do niej długość włosów w środkowej części głowy wynosząca około 7 cm. W przypadku krótkich włosy, te po bokach powinny być krótko wystrzyżone, a pasma na środkowej części głowy (tył jak i przód), powinny być dłuższe. Można dodać tak wystrzyżonego irokeza trochę ekstrawagancji np. po przez zastosowanie akcentów kolorystycznych. Ta fryzura doskonale pasuje do odważnych mężczyzn, uwielbiających eksperymenty.

Jeśli mamy długie włosy do ich stylizacji nada się najlepiej: żel, pianka czy guma. Kobiety o krótkich włosach, nie muszą strzyc się w wyżej opisany sposób, aby móc nosić irokeza. Wystarczy, że odpowiednio wymodelują włosy w środkowej części głowy, a boki pozostawią luzem. Jeśli mają dłuższe włosy w jej wykonaniu, powinniśmy udać się do fryzjera.

Oto kilka przykładów irokeza:

1.Zaczesz krótkie włosy do tyłu i spryskaj lotionem w sprayu.  Pasma znad czoła natapiruj u nasady, tak aby przybrały formę pionową. Włosy po bokach zaczesz za uszy. Całość możesz utrwalić mocnym lakierem.

2.Jeśli masz włosy półdługie, natapiruj pasma  z nad czoła. Wraz z pasmami z boków głowy zaczesz do tylu. Można ściągnąć je w koński ogon, rozpuszczając dolną warstwę tuż nad szyją.

3.Chudy irokez – na mokre włosy nałożyć żel i uformuj palcami irokeza, następnie  wysusz i utrwal lakierem. Dla panów o krótkich włosach proponuje się różne ciekawe i pojedyncze wzorki z boku głowy, wycięte maszynką do włosów. Sposób ułożenia fryzury zależy od pomysłowości.

4.Gruby irokez - na mokre włosy nałożyć żel. Irokeza ułóż za pomocą okrągłej szczotki. Jeśli chcesz mieć dużego irokeza, musisz zużyć więcej żelu.


Pasemka - domowe sposoby na pasemka
Videoporada: Irokez na prostych włosach
Dobierz perukę dla siebie
Videoporada: Irokez na kręconych włosach
Trendy 2011: Najmodniejsze warkocze w tym sezonie!
Jak zrobić kłosa z włosów?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.