Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Warkocz dobierany z boku, Jak zrobić warkocz dobierany z boku

Jak zrobić warkocz dobierany z boku?

Informacje o poradzie

Warkocz dobierany z boku, jak każda plecionka, jest bardzo modnym splotem. Można go nosić na co dzień lub czesać się w niego na większe wyjścia. Wykonanie fryzury zajmie dosłownie parę minut.

Warkocz dobierany z boku dobiera się tak, jak zwykły. Różnica polega na tym, że włosy zbiera się przy karku i dobiera kolejne pasma. Należy wydzielić część włosów, podzielić na trzy części i zapleść jeden raz jak zwykły warkocz. Następnie dobiera się kolejne pasma – z lewej i prawej strony. Ważne, żeby mocno zaciskać sploty, wtedy całość się nie rozplącze i będzie ładnie się prezentować.

Wykonując tę fryzurę dobrze jest też wypuścić parę pasemek ze splotu, aby nadać artystycznego nieładu całości. Można też zapleść dobieranego z boku, ale na górnej wysokości ucha, a resztę włosów luźno rozpuścić. Inną propozycją jest też splecenie dobieranego przez środek głowy na ukos. Fryzura wygląda bardzo efektownie, wymaga jednak dużej wprawy. Stylowo wyglądają w dobieranym osoby ze ściętą grubo, prostą grzywką.

Warkocz dobierany z boku to fryzura w romantycznym stylu. Pasuje do zwiewnych letnich sukienek  czy wizytowych zestawów. Można ją też nosić na imprezy. Najlepiej wtedy wpiąć błyszczące spinki lub całość spryskać brokatem. Na uszy założyć długie, błyszczące kolczyki, które będą wystawały lekko zza włosów.


Pobaw się włosami - męski irokez
Videoporada: Jak zrobić dwa warkocze dobierane wzdłuż głowy?
Jak zapleść małe warkoczyki na głowie?
Bądź modna! Sprawdź fryzury na studniówkę 2011
Dobierz perukę dla siebie
Fryzury 2011: Najmodniejsze cięcia na wiosnę
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.