Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Warkocz dobierany dookoła głowy, Jak zapleść warkocz dobierany dookoła głowy

Jak zapleść warkocz dobierany dookoła głowy?

Informacje o poradzie

ElżbietaElżbieta

autor porady:
Elżbieta Matwiejczyk

spec. działu: Moda i Trendy

dodano: 2010-12-06 15:26:14

wyświetleń: 34362

Słowa kluczowe

zobacz również

W warkoczu dookoła głowy każda kobieta wygląda jak księżniczka. Potwierdzić mogą to gwiazdy, które czeszą się tak na ważne bale i premiery. Jest to piękna plecionka, która na większych wyjściach sprawi, że poczujesz się wyjątkowo, na co dzień urozmaici twój look.

Pierwszą czynnością przed splotem włosów jest ich odpowiednie przygotowanie. Najlepiej pleść dobieranego dzień po umyciu włosów, kiedy nie są one już tak niesforne. Dla lepszego efektu można je spryskać lakierem lub nałożyć wosk. Dobrze jest też nawilżyć pasma. W tym celu trzeba wodę mineralną wstawić na mniej więcej pół godziny do lodówki i dokładnie spryskać nią głowę.

Jeśli ktoś nie umie jeszcze dobrze zapleść warkocza, może poprosić drugą osobę o pomoc lub ustawić dwa lustra tak, aby widoczny był w nich też tył głowy. Przed czesaniem się, warto też poćwiczyć sploty na sznurkach lub sztucznych włosach. Wtedy ręce nabiorą większej wprawy.

Warkocz dobierany dookoła, czyli tak zwaną koronę, można zapleść na dwa sposoby: albo robiąc dwa dobierane warkocze, albo przy dłuższych włosach jeden. Pierwszą metodą trzeba oddzielić włosy na dwie strony. Z każdej przy samym przedziałku dobrać jedno pasmo i podzielić na trzy części. Następnie zaczyna się dobierać kolejne pasma, tak jak przy robieniu zwykłego dobieranego. Na koniec, na wysokości środka karku związuje się dwa końce. Można jest też fantazyjnie podpiąć je do góry.

Inną techniką jest zaplecenie jednego dobieranego. W tym celu należy wydzielić jedno pasmo z boku, ale na wysokości ucha, i dobierać kosmyki, jak poprzednio. Koniec dobieranego powinien znaleźć się w miejscu, w którym zaczynało się plecionkę. Z dobieranego można zrobić też opaskę. Wydziela się pasmo z boku, ale mniej więcej pośrodku głowy, tam gdzie zwykle zakłada się opaskę, i plecie się jak dobieranego z boku. Resztę włosów najlepiej rozpuścić luźno.


Jak zapleść warkocz holenderski?
Dobierz perukę dla siebie
Videoporada: Jak zrobić dwa warkocze dobierane wzdłuż głowy?
Jak zrobić kłosa z włosów?
Fryzura Emo - jak ją zrobić - krok po kroku
Videporada: Warkocz dobierany poprzecznie z tyłu głowy
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.