Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Uroda » Fryzury » Fryzury z grzywką , Jak zrobić ładną fryzurę z grzywką na bok

Fryzury z grzywką - dobierz grzywkę do swojej twarzy

Informacje o poradzie

Grzywka to ciągle modny, element wielu fryzur. Potrafi nadać uczesaniu, a tym bardziej jej posiadaczce, ciekawy charakter. Może też świetnie zamaskować niedoskonałości – wysokie czoło, zmarszczki mimiczne lub wypryski.

Dobór grzywki do kształtu twarzy:

Owalna – pasuje tutaj każdy jej rodzaj więc można sobie pozwolić na największą, „grzywkową” ekstrawagancję

Kwadratowa – powinno się zrezygnować z grzywki w ogóle, chyba że będziemy ją zaczesywać na bok

Trójkątna – najlepiej wybrać krotką grzywkę, a w przypadku długiej – odsuwamy ja na bok

Prostokątna – sprawdzi się grzywka ścięta skośne

Możliwości fryzur z grzywka jest ogromny wybór:

Prosta grzywka – prosto obcięta grzywka to idealne rozwiązanie, jeśli  mamy długi nos -  takie uczesanie optycznie go skróci. Ważne jest zachowanie proporcji, dlatego włosy muszą sięgać za brwi. Przy modelowaniu używaj lakieru i susz, starając się wygładzić górę, a końce kosmyków podkręć, np. na szczotce

Długa grzywka – idealna dla kobiet o trójkątnej twarzy  i szerokim czole. Musi być to jednak grzywka obcięta prosto i lekko zaokrąglona na końcach kosmyków. Jeśli jest dość długa to uczyni twarz bardziej owalną. Do modelowania zastosuj piankę i wysusz poszczególne pasma włosów na szczotce. Potem włosy zaczesz na czoło i utrwal ich końce żelem lub woskiem.

Grzywka jak z lat 60 – ukrywa wszelkie mankamenty cery, gdyż składa się z podkręconych i opadających na czoło włosów. Możesz nosić do niej rozpuszczone włosy albo koński ogon. Ważne, żeby luźne kosmyki włosów także opadały na twarz, co doda fryzurze naturalności i dziewczęcości.

Grzywka wycieniowana – idealna jest dla prostokątnej twarzy jeśli chcemy ją wydłużyć. Przy stylizacji włosy, podczas suszenia, modeluj na okrągłej szczotce, a potem utrwal końce grzywki za pomocą wosku lub żelu.

Grzywka hollywoodzka – jest ona wykonana z podkręconych i zaczesanych na bok włosów. Należy użyć pianki do włosów kręconych i wymodelować ją na grubej szczotce. Poszczególne kosmyki włosów wywijaj i podkręcaj, a na końcu zaczesz, gotową grzywkę na bok. Całość utrwal lakierem


Videoporada: Metamorfoza - krótka asymetryczna fryzura+koloryzacja
Videoporada: Jak zrobić samodzielnie luźnego koka?
Jakie fryzury pasują cienkim włosom?
Videoporada: Zrób sobie fryzurę w stylu Dody!
Trendy – Jak układać włosy zimą 2011/2012?
Fryzury idealne dla długich włosów - sposoby upinania
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.