Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Zakupy » Strój na basen dla dziecka, Jaki strój na basen dla dziecka

Kupujemy strój na basen dla naszej pociechy

Pójście na basen z dzieckiem odniesie same plusy dla jego rozwoju oraz samopoczucia. W dzisiejszych czasach organizowanych jest wiele zajęć, nawet dla dzieci w wieku niemowlęcym, gdyż woda bardzo korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Dlatego Drodzy Rodzice zabierajcie swoje dziecko na basen jak najczęściej!

Na zajęciach organizowanych dla niemowlaków nie wymagany jest specjalny strój. Ważne aby rodzice założyli maleństwu pieluszkę wodoodporną. Bobaski mają czuć się w wodzie swobodnie, dlatego nie ma konieczności, aby dziecko musiało być ubrane w strój kąpielowy. Poza tym niemowlak w stroju kąpielowym z pewnością zmarznie, nie jest jeszcze przyzwyczajony do nagłych zmian temperatury, a mokry strój przyklejony do ciała spowoduje jedynie uczucie dyskomfortu.

Przed zabraniem dziecka na basen rodzice powinni zgłosić się z maluszkiem do pediatry. Lekarz zbada dziecko, wykluczy choroby uniemożliwiające przebywanie na basenie i wyda potrzebne zaświadczenie, gdyż obecnie wiele szkółek pływackich dla najmłodszych wymaga oświadczenia lekarskiego, iż nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dziecko mogło brać udział w zajęciach. Na zajęcia pływania nie powinny uczęszczać dzieci z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma oskrzelowa i moczowego, ale także z problemami skórnymi, takimi jak alergie, czy atopowe zapalenie skóry. Rodzice powinni pamiętać, iż na basen mogą zabrać zupełnie zdrowe dziecko. Jeżeli maluch jest przeziębiony, pozostajemy w domu.

Pierwszy raz na basenie wiąże się z oswojeniem dziecka z wodą. Musimy zachować szczególną uwagę, aby dziecko nie wystraszyło się oraz by nie spotkało je żadne przykre przeżycie. Rodzice muszą być obecni, pewnie trzymać dziecko w ramionach. Dla dodatkowego bezpieczeństwa warto nałożyć dziecku tzw. motylki na ramionka. Dziecko szczególnie na początku powinno być zwrócone twarzą do rodzica, który uśmiechając się i łagodnie mówiąc do maleństwa będzie je zachęcał do zabawy. Warto wiedzieć, iż szczególnie dobrze jest zabierać na basen dzieci mające zaledwie 4 miesiące, gdyż taki maluch ma jeszcze tzw. odruchy niemowlęce -  wstrzymywanie oddechu pod wodą na kilka sekund, czy odpychanie nóżkami. Warto wiedzieć, iż zanikają one już u półrocznego dziecka.

Udając się na basen z małym dzieckiem należy zabrać ze sobą ręcznik dla maluszka, dwie pieluszki basenowe oraz jedną zwykłą, którą założymy dziecku po wyjściu z wody. Ważne, aby ciałko dziecka umyć dokładnie mydełkiem dla dziecka, a nie tym, które jest w dozowniku, jak również, aby natłuścić delikatną skórę dziecka oliwką. Należy również dokładnie osuszyć uszka maleństwa i włoski, jak również odczekać kilka minut w szatni, zanim wyjdziemy z dzieckiem na powietrze. Nie zapominajmy również o zabraniu czegoś do jedzenia i picia dla maluszka.

Pamiętajmy, iż nie wszystkie dzieci lubią wodę, dlatego podczas pierwszego kontaktu należy powoli oswajać niemowlaka z wodą i delikatnie zanurzać. Nie wolno robić nic na siłę i wbrew dziecku. Wybierając się na basen należy sprawdzić również czy jest wydzielone i odpowiednio płytkie miejsce do pływania dla dzieci z rodzicami, temperaturę wody, która powinna wynosić ok. 33 °C, jak również kwalifikacje instruktorów prowadzących zajęcia.


Eko-zabawki - pożytek czy fanaberia?
Jakie skarpety sportowe wybrać?
Jaki czepek wybrać na basen?
Jaką grę komputerową wybrać dla dziecka?
Jaki nocnik wybrać dla swojej pociechy?
Zakupy przez Internet dla dziecka. Sprawdź czy warto!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.