Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Siłownia i Trening » Ćwiczenia cardio - przykłady, Ćwiczenia odchudzające

Trening cardio - jakie są rodzaje ćwiczeń aerobowych?

Informacje o poradzie

KatarzynaKatarzyna

autor porady:
Katarzyna Matczuk

spec. działu: Rodzina, Styl Życia

dodano: 2010-08-20 10:13:15

wyświetleń: 9583

Słowa kluczowe

zobacz również

Okazuje się, że do ćwiczeń aerobowych zaliczany jest nie tylko najczęściej związany z nimi aerobik. Wśród tego typu intensywnych treningów znajduje się bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy nawet taniec.

Nie musimy zapisywać się do klubów fitness na intensywny trening cardio. Możemy wykonywać go sami, w zaciszu domu lub na świeżym powietrzu. Tak naprawdę nie jest nam nawet potrzebna profesjonalnie urządzona siłownia. Oczywiście, jeśli mamy własną bieżnię lub stacjonarny rower, wystarczy jedynie regularnie korzystać z tych urządzeń. Jeśli jednak nie stać nas na profesjonalny sprzęt do ćwiczeń lub karnet do klubu fitness czy na siłownię możemy poszukać alternatywnych rozwiązań. Nie musimy zapisywać się na grupowy trening, wystarczy kupić płytę z aerobikiem, zacząć biegać w pobliskim parku, czy wokół osiedlu.

Ćwiczenia cardio są niezwykle skuteczne w walce z nadwagą i otyłością. Konieczne jest zdroworozsądkowe podejście do treningu. Nie należy przesadnie forsować organizmu i stawiać sobie zbyt wysoko poprzeczki w początkowej fazie treningów. Zacznijmy od krótkich serii ćwiczeń, lecz powtarzajmy je regularnie. By uzyskać najlepsze efekty powinniśmy trenować 3-5 razy w tygodniu przez 30-60 minut. Stopniowo zwiększając intensywność treningu z pewnością uzyskamy pozytywne efekty w postaci zwiększonej wydolności organizmu oraz szczupłej sylwetki.

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń cardio jest jazda na rowerze. Dzięki niej wyrzeźbimy nogi oraz zapobiegniemy pojawieniu się cellulitisu, dodatkowo znacznie poprawimy wydolność płuc. Warto zainwestować w stacjonarny rower, ponieważ możemy korzystać z niego bez względu na pogodę, dzięki niemu będziemy mogli bardziej produktywnie wykorzystać czas spędzony przed telewizorem, ćwicząc w trakcie oglądania filmu, czy ulubionego programu.

Do skutecznych ćwiczeń cardio należy także bieganie i chodzenie. Nie wymaga od nas żadnych inwestycji pieniężnych poza odrobiną czasu. Najskuteczniejszy okazuje się trening interwałowy, w trakcie którego przeplatamy 10 minut truchtu 1 minutą sprintu.

Wspaniałe efekty osiągniemy tańcząc. W tym celu nie musimy wychodzić do klubu. 20 minut tańca dla własnej przyjemności pozwoli nam spalić 120 kalorii. Nie sposób przecenić także zalet nieśmiertelnej skakanki. Korzystanie z niej przez 10 minut pozwala nam na pozbycie się aż 200 kalorii. Trening ze skakanką jest męczący, lecz niezwykle skuteczny.


Jesteś cukrzykiem? Sprawdź, jakie ćwiczenia wybrać!
Ćwiczenia na rozciąganie (+film)
Jakie ćwiczenia wybrać na rozgrzewkę?
Masz w domu niemowlaka? Sprawdź, jak z nim ćwiczyć!
Ćwiczenia siłowe w domu - zobacz film!
Jaki sprzęt wybrać do ćwiczeń brzucha?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.