Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Siłownia i Trening » Rower stacjonarny odchudzanie, Rower stacjonarny efekty

Jakie efekty daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Informacje o poradzie

SylwiaSylwia

autor porady:
Sylwia Załuńska

spec. działu: Siłownia i Trening, Kulinaria

dodano: 2010-12-22 14:25:18

wyświetleń: 22671

Słowa kluczowe

zobacz również

Jazda na rowerze jest bardzo przyjemną formą aktywności fizycznej. Podczas jazdy poprawiamy funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia czego następstwem jest poprawa naszej sprawności fizycznej i wydolności organizmu. To nie wszystko! Powolna jazda na rowerze przez około godzinę pozwoli nam spalić do 300 kcal, natomiast podczas intensywnej jazdy możemy spalić nawet do 600 kcal w ciągu godziny.

- Systematyczne treningi na rowerze stacjonarnym kształtują mięśnie nóg oraz pośladków. Podnosi się sprawność układu mięśniowego.

- Inne partie ciała również biorą udział w jeździe na rowerze, są to biodra, mięśnie grzbietu oraz mięśnie brzucha. Jeśli nie lubisz robić brzuszków, jazda na rowerze jest świetną alternatywą, aby ukształtować płaski i umięśniony brzuszek.

- Jazda na rowerze zwiększa wydolność naszego organizmu.

- Podczas jazdy podnosi się ciśnienie krwi, co powoduje dotlenianie się mięśnia sercowego, które jest w mniejszym stopniu narażone na zawał czy choroby wieńcowe.

ćwiczenia na siłowniFot. sxc.hu


- Trening na rowerze uelastycznia żyły co powoduje spadek cholesterolu we krwi.

- Dynamiczna jazda pozwala wydalić z organizmu zbędne toksyny wraz z potem.

- Nasze płuca są bardziej dotlenione, powoduje to podwyższoną wentylację całego organizmu, dlatego poprawia się nasza odporność.

- Następuje poprawa przemiany materii, przyspiesza się metabolizm – przez co chudniemy.

- Podczas ćwiczeń zostaje wydzielany hormon szczęścia (endorfina), który powoduje, że jesteśmy szczęśliwi, natomiast hormony stresu zostają usuwane.

- Po zwiększeniu obciążenia mięśnie rozbudowują się i stają się silniejsze. W ten sposób możemy zastąpić ćwiczenia z obciążeniami na nogi.

Reasumując, jazda na rowerze jest prostą i przyjemną formą aktywności fizycznej. Ćwiczenia na rowerze może wykonywać każdy osoba starsza czy kobieta w ciąży. Jest to trening bezpieczny, ponieważ podczas jego wykonywania nie jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju urazy. Efekty ćwiczeń nie są widoczne od razu. Tak jak podczas każdej aktywności fizycznej, tak jak i w tym wypadku, musimy uzbroić się w cierpliwość i posiadać dużo determinacji. Jeśli będziemy ćwiczyć systematycznie po miesiącu na pewno zobaczymy efekty – spadek wagi, wyrzeźbioną sylwetkę, wzmocnione mięśnie, a nawet lepsze samopoczucie.

 


Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć?
Trening siłowy dla kobiet - sprawdź, jak ćwiczyć!
Czy sterydy anaboliczne są zdrowe?
Masz problemy z krążeniem? Sprawdź ćwiczenia poprawiające krążenie! Zobacz film!
Chcesz mieć szczupłą talię? - Zobacz, jak ćwiczyć! (film)
Na czym polega indoor cycling? - przykłady ćwiczeń
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.