Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Siłownia i Trening » Ćwiczenia na siłowni na odchudzanie, Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć

Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć?

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Rayzacher

spec. działu: Uroda, Styl Życia, Dom i Ogród

dodano: 2010-08-02 13:02:04

wyświetleń: 24242

Słowa kluczowe

zobacz również

Wiele osób, szczególnie te nielubiące ruchu, błędnie zakładają, iż sama dieta pomoże im schudnąć. Niestety organizm ludzki jest sprytny i szybko przyzwyczaja się do mniejszej dawki przyjmowanych kalorii, więc szybkość z jaką waga spada nagle się zmniejsza, mimo restrykcyjnej diety. Wtedy, w celu pobudzenia metabolizmu, pozostaje nam tylko zacząć ćwiczyć.

Siłownia jest idealnym miejscem, gdzie możemy zgubić zbędne kilogramy i zyskać jędrne ciało i zgrabną sylwetkę. Jakie są inne efekty regularnych wizyt na siłowni?
polepszeniu ulega ogólna nasza koordynacja ruchowa - ładniej się poruszamy, nie bolą nas plecy (efekt siedzącego trybu życia), mięśnie zostają wzmocnione
ruch wpływa korzystnie na osoby mające problemy z zaśnięciem (nie ćwiczmy jednak tuż przed snem gdyż efekt może być odwrotny, idealny odstęp czasowy to 3 h przed pójściem spać)
regularny wysiłek fizyczny wyzwalał hormon szczęścia - endorfiny więc aby poczuć się lepiej, zdrowiej dla nas będzie poćwiczyć niż zjeść czekoladę

Jak ćwiczyć na siłowni?
1.Najważniejszy jest umiar czyli osoby początkujące nie powinny ćwiczyć kilka godzin na jednym sprzęcie, gdyż łatwo jest o kontuzję. W przypadku dużej nadwagi (czyli silnego obciążenia stawów kolanowych) wybierzmy bezpieczny marsz na bieżni oraz jazdę na rowerku.
2.Zaczynamy od treningu maksymalnie do pół godzin, gdy osiągniemy już poziom kiedy ten czas nas nie męczy - możemy go zwiększyć o kwadrans i np. zamienić marsz na bieg na bieżni a jazdę na rowerku na spinning (bardzo szybka jazda). Ideałem będzie godzinny trening - trzy razy w tygodniu.
3.Zaleta siłowni jest duża liczba przyrządów, w które wyposażona jest nowoczesna siłownia, co pozwala na wszechstronne trenowanie całego ciała. Znajdziemy więc na niej sprzęt do:
„cardio", pomagające w rozgrzewce jak: rowerek, bieżnia, wiosła służą do rozgrzewki.
do wzmacniania mięśni - wszystko to co tak strasznie wygląda jak atlasy, - kształtujące mięśnie ud, ramion, pleców oraz ciężary,
przyrządy siłowe, służące do spalania tłuszczu to: steper, orbitrek, bieg na bieżni, szybka jazda na rowerku.
4.Jeśli chcemy schudnąć, musimy przyjąć odpowiedni trening, który złożony będzie z odpowiedniej liczby ćwiczeń i na odpowiednich przyrządach. Aby zgubić zbędne kilogramy większa część planu
treningowe powinny stanowić ćwiczenia siłowe gdyż zwiększają masę mięśniową, która wpływa na przyspieszenie metabolizmu.


Trening siłowy dla kobiet - sprawdź, jak ćwiczyć!
Zobacz, jak ćwiczyć prawidłową postawę! (+film)
Fitball - na czym polegają ćwiczenia z piłką? Zobacz film!
Rower w wodzie? - Jak ćwiczyć hydrocycling? (+film)
Ćwiczysz bez śniadania? Sprawdź, czy to Ci nie szkodzi!
Masz zakwasy? Sprawdź, czy możesz ćwiczyć?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.