Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Savoir vivre » Zegarek dla mężczyzn, Jak nosić zegarek

Zegarki męskie - kieszonkowy i na pasku - jak je nosić?

Zegarki świadczą nie tylko o statusie materialnym swojego właściciela, jego guście, ale również o zainteresowaniach osoby, która go nosi. Na przestrzeni wieków zegarek stał się jednym z najważniejszych dodatków do ubioru. Jego podstawowa funkcja ustąpiła miejsce wymaganiom konsumenta, który za pomocą odpowiedniego modelu czasomierza może podkreślić swoją osobowość lub kreatywność.

Wyróżniamy kilka rodzajów zegarków:

Zegarek klasyczny, pasujący zarówno do stroju wieczorowego, jak i do codziennego. Pasek takiego czasomierza wykonany jest z eleganckiej skóry.
Zegarek sportowy- wyróżniający się masywną budową i jaskrawymi kolorami. Jego sportowy charakter podkreślają również dodatkowe funkcje (tachometr, monitor pracy serca...). Wykonany jest najczęściej z kauczuku lub tworzywa sztucznego, odpornego na zużycie. Model ten pasuje zarówno do sportowego stylu, jak i do eleganckiego, w celu przełamania konwencji.
Zegarek biżuteryjny- wykonany ze złota lub srebra, swoim wyglądem przypomina biżuterię. Nadaje się na specjalne okazje.

Jak nosić zegarek z paskiem?

Mężczyźni tradycyjnie noszą zegarek na nadgarstku lewej ręki. Pasek nie powinien być zapięty za ciasno, ponieważ może blokować krążenie krwi. Natomiast zbyt luźne zapięcie zegarka nie tylko wygląda nieestetycznie i jest niewygodne, ale również może przyczynić się do zepsucia czasomierza.

Jak nosić zegarek kieszonkowy?

Zegarek kieszonkowyŹródło: photoxpress.com

Zegarki kieszonkowe niegdyś były oznaką stylu i bogactwa, jednakże wraz z pojawieniem się z zegarków na rękę moda na nie stopniowo zaczęła zanikać. W XIX wieku zegarki te przeżywały prawdziwy szczyt swojej popularności. Powstały wtedy zegarki LeCoultre & Cie, Ulysse Nardin, Minerva, Heuer, IWC. Od kilku sezonów model zegarka kieszonkowego przeżywa prawdziwy renesans w modzie.

Dewizka, czyli srebrny lub złoty łańcuszek, do którego przyczepiony jest zegarek kieszonkowy. Odgrywa szalenie ważną rolę we właściwym noszeniu zegarka.
W przypadku garnituru z kamizelką ,zegarek umieszczamy w kieszonce kamizelki. Dewizka musi zwisać zaczepiona o drugi od góry guzik w kamizelce. Jeśli chodzi o strój codzienny – zegarek znajduje się w podwójnej kieszeni spodni, dewizka jest przyczepiona do paska do spodni, jak najbliżej paska.

Będzie potrzebne:

Każdy model zegarka powinien być utrzymywany w czystości. Zabrudzona tarcza zegarka sprawia, że dłoń jego właściciela wygląda niechlujnie i nieestetycznie.

Jak podawać pieczywo?
Dobre maniery w komunikacji miejskiej - jak je zastosować?
Savoir-vivre na randce: o czym warto pamiętać?
Jak się zachowywać w stosunku do ludzi starszych?
Męska biżuteria - jak ją nosić?
Musisz zawiązać muszkę? Z nami to proste! (+ film)
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.