Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Savoir vivre » Toaleta męska, Jak zachowywać się w toalecie męskiej

Jak zachowywać się w toalecie męskiej?

Toaleta męska jest miejscem publicznym, w którym obowiązują pewne normy zachowań. Codziennie korzysta z niej kilkudziesięciu, zupełnie obcych dla siebie mężczyzn. Jak zachowywać się w toalecie, aby korzystanie z niej nie było koszmarem?

Stojąc w kolejce do toalety należy przepuścić starsze osoby oraz niepełnosprawnych. W miarę możliwości nie powinno zajmować się kabin przeznaczonych dla inwalidów. Będąc w toalecie należy powstrzymać się od prywatnych rozmów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy spotyka się tam dwóch znajomych. To normalne, że zamienią oni ze sobą kilka słów. Jednakże poważniejsze rozmowy pomiędzy znajomymi powinny potoczyć się po wyjściu z toalety.

Podobnie postępuje się z telefonami komórkowymi. Nie należy odbierać zarówno rozmów przychodzących, jak i wykonywać połączeń. Nie tylko dlatego, że nasz rozmówca mógłby usłyszeć odgłosy dochodzące z miejsca, w którym jesteśmy, ale również dlatego, iż rozmawiając w miejscu publicznym nasza rozmowa traci swój prywatny charakter. Przebieg rozmowy będzie mimowolnie śledzony przez wszystkich obecnych w toalecie. Osoby te nawet nie chcąc będą słyszałaby całą naszą rozmowę.

Wszyscy narzekają na brud oraz nieestetyczny wygląd toalet. Dlatego też pamiętajmy, aby posprzątać po sobie. Nie należy zaśmiecać łazienki zużytymi ręcznikami i chusteczkami. Wszystkie śmieci należy natychmiast wyrzucić do kosza.

W publicznej toalecie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Mała przestrzeń i dym papierosowy to zabójcza mieszanka.

Powinno się dbać o wspólną przestrzeń - w taki sam sposób, w jaki dbamy o swoją domową łazienkę. To, w jakim stanie zostawiamy po sobie sprzęt użytku publicznego, świadczy o naszej kulturze osobistej.


Jak opowiadać dowcipy w towarzystwie?
Jak powinien zachować się wychowawca na studniówce?
Savoir-vivre: zasady picia wina
Czym jest bruderszaft? Kiedy można go wypić?
Czego nie wolno Ci robić w restauracji?
Jak powinien zachowywać się prawdziwy mężczyzna?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.