Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Savoir vivre » Jak wiązać apaszkę, Apaszki damskie - wiązanie

Jak wiązać apaszki? Łatwe, szybkie, elegenckie sposoby (+ film)

Apaszki dodają ubiorom elegancji i uroku. Wykonane z miękkich materiałów, są luźne i wygodne. Wiązać można je na różne sposoby w zależności od tego, w którym najlepiej kobiecie do twarzy i stroju.

Jeśli kobieta lubi proste wzory, nie musi wiązać apaszki w wyszukany sposób. Luźno związana pod kołnierzykiem wygląda ładnie i elegancko. W takim samym stylu zakłada się chustę pod szyję, jeśli zostanie zakryta np. swetrem albo płaszczem. Wystające końce apaszki można zawinąć wokół ramion chusty przy obojczykach. Ten styl pasuje do formalnych strojów, ozdabiając je i dodając im szyku.


apaszka jak wiązaćphotoxpress.com


Niektóre panie formują z trójkąt z materiału i wiążą końce za szyją. Taki sposób bardziej pasuje do luźnych ubiorów niż do eleganckich kreacji, kiedy szyję zdobi długa chusta. Nie musi ciasno okręcać się wokół ciała, swobodnie opadająca na bluzkę też ładnie się prezentuje. Jeśli kobieta wybierze krótszą, dyskretniejszą apaszkę, trójkąt może odwrócić na plecy.

Uwaga:

Gdyby apaszka miała ozdobić włosy, to wtedy, zwija się materiał w trójkąt lub wąski prostokąt. Trójkąt powinien znaleźć się z tyłu, na szyi, podobnie jak wystające końce, które zwiąże się, żeby chustka nie spadła z głowy. Niektóre panie wiążą supeł nad czołem. Nie wygląda to jednak elegancko. Ozdoba w kształcie prostokąta może być związana pod włosami i zakryta nimi. Ładnie związany supeł prostokątnej, wąskiej chustki (np. u dziewczynek w kokardę) może pozostać na widoku. Apaszka na głowie ładnie komponuje się z dziennymi strojami, najlepiej letnimi sukienkami.

Ładnie wygląda chusta okręcona podobnie jak szalik. Wypróbować można dwa sposoby wiązania. Pierwszy to złożenie materiału w prostokąt. Następnie obydwa końce składa się tak, żeby powstała pętla. Przez nią przekłada się jeden z końców prostokątnej chusty. Drugi sposób jest prostszy, to zwykłe okręcenie apaszki wokół szyi i zakrycie zapiętym płaszczem.
apaszki sposoby wiązaniaphotoxpress.com


Zdobić może też nadgarstki. Niezbyt ciasno wiązana, powinna mieć ukryte końce, dobrze zawinąć je wcześniej wokół chustki. Supeł też nie powinien być widoczny. Zamiast niego można spiąć apaszkę dyskretną zapinką lub po prostu włożyć końce pod zakrytą część ręki.

Musimy pamiętać, żeby wiązanie chusty odpowiadało okazji. Apaszka przy szyi, w zależności od stylu wiązania, jest odpowiednia do eleganckich i do codziennych strojów. Okręcanie wokół głowy i dłoni nie zawsze pasuje do uroczystych kreacji.

Zobacz film instrukatażowy: jak wiązać apaszki?


Przykłady programu artystycznego na studniówkę
Jak poprawnie jeść małże?
Kiedy wypada, a kiedy nie oglądać telewizję w towarzystwie?
Efektowna impreza? Tylko dzięki efektownym drinkom! Jak je podawać?
Elegancki mężczyzna nosi szalik i wie, jak go zawiązać! Zobacz, jak to zrobić!
 Jak złożyć serwetkę w choinkę? Zobacz film!
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.