Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Podróże » Wczasy dla naturystów, Jakie wczasy dla naturystów

Wczasy dla naturystów - sprawdź, gdzie możesz opalać się w stroju Adama!

Informacje o poradzie

DagmaraDagmara

autor porady:
Dagmara Ikiert

spec. działu: Podróże

dodano: 2011-09-15 15:35:07

wyświetleń: 3897

Słowa kluczowe

zobacz również

Wakacje dla naturystów to dość młoda propozycja na rynku turystycznym. Biura prześcigają się jednak w organizacji wczasów niecodziennych i przeznaczonych dla specyficznej grupy osób. Oferty dla naturystów posiada kilku organizatorów turystycznych w Polsce, są to przede wszystkim po prostu wyjazdy do miejsc, które mogą pochwalić się co najmniej kilkoma, ciekawymi plażami, na których można leniuchować tak jak nas pan Bóg stworzył.

Istnieją jednak również miejsca oraz eventy, które zasługują na uwagę tych, którzy lubią się swobodnie poruszać bez ubrania. W Chorwacji na przykład organizowane są rejsy dla naturystów wzdłuż wybrzeży Dalmacji. W czasie 8-dniowej wyprawy statkiem nie obowiązuje żaden dress code, a plażowanie połączone jest ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków kraju.

plaża dla naturystówFot. sxc.hu

W Finlandii można natomiast pojechać na seanse w nagiej saunie, gdzie jednak istnieje podział na kobiet i mężczyzn. Gratką będzie również odwiedzenie tzw. nagiego miasteczka, Cap d'Agde we Francji. Wszyscy mieszkańcy mają pozwolenie na chodzenie bez odzieży, również w miejscach jak najbardziej publicznych czyli do banku czy na pocztę.

Ciekawą przestrzenią przeznaczoną dla naturystów jest również specjalny park miejski znajdujący się w Englischer Garten, w Monachium, u naszego zachodniego sąsiada, a posiadający powierzchnię prawie 4 km2 udostępnioną do rekreacji naturystom. Dla tych, którym marzy się spotkanie z innymi przedstawicielami naturystycznego nurtu doskonałą propozycją będzie na pewno Festiwal Sztuki Nagości w Portschach am Worthersee, odbywający się co roku w Austrii. Istne dzieła sztuki są wykonywane na nagich ciałach, a każdy odwiedzający festiwal jest zobowiązany do zrzucenia wszelkich ubrań przed wejściem.

Jednak nie tylko Europa proponuje turystom-naturystom ciekawe atrakcje. Jeżeli chcemy zmienić kontynent mamy do wyboru kilka interesujących miejsc. Przede wszystkim możemy wybrać się na Bali, do egzotycznej, pachnącej kwiatami Indonezji, gdzie w Resort and Spa Ayana możemy zażywać relaksujących i regenerujących zabiegów spa oraz masaży całkowicie na golasa. Również w Azji możemy odwiedzić z kolei tzw. Hot Springs, czyli nagie kąpielisko w Tokio, w Japonii. Jest to forma łaźni i gorących, mineralnych źródeł, które oddają japońską tradycję kąpielową. Lecą bardziej na zachód, do Nevady w Stanach Zjednoczonych weźmiemy udział w Event Burning Man w Black Rock Desert. Odbywający się na przełomie sierpnia i września festiwal zachęca uczestników do wyrażania siebie poprzez tworzenie sztuki na samych sobie. Tego typu oraz wiele innych atrakcji czeka na naturystów na całym świecie. Jeżeli nie odpowiada nam, jak na razie, dość uboga oferta polskich biur podróży, warto poszukać na angielskich, niemieckich czy francuskich stronach internetowych, jako, iż w starej części UE, tego typu wczasy są znacznie bardziej popularne.


Jedziemy na wakacje - samochodem czy samolotem?
Wszystko o wędrówkach górskich - sprawdź!
Odkrywamy Polskę - Góra św. Anny!
Gdzie wydasz najmniej w podróży? Lista najtańszych krajów świata
Doradzamy, jaki śpiwór wybrać na podróż backpackerską!
Co warto zobaczyć w Berlinie?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.