Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Podróże » Co warto zobaczyć w Barcelonie, Zabytki w Barcelonie

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Magda

spec. działu: Aranżacja Wnętrz, Podróże

dodano: 2011-06-16 11:28:11

wyświetleń: 2774

Słowa kluczowe

zobacz również

Barcelona jest metropolią o niewątpliwie kultowym statusie. Tutaj atmosfera fiesty trwa przez okrągły rok. Uwagę turystów z pewnością przykuwa różnorodność oferowanych przez miasto atrakcji – od tych związanych ze sportem, po prawdziwe perły architektury. W stolicy Katalonii każdy podróżny znajdzie po prostu coś dla siebie. Już krótki w niej pobyt sprawi, że zgodzimy się z opinią don Kichota z la Manchy, który stwierdził, iż jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej gościnnych miast na całym świecie.

Po Madrycie, Barcelona jest drugim pod względem wielkości miastem Hiszpanii, jednak raczej na próżno możemy szukać tu wielkomiejskiej atmosfery charakterystycznej dla większości światowych metropolii. W stolicy Katalonii rzadkością są drapacze chmur, a miejsca ustępują im prawdziwe architektoniczne cuda. W poszukiwaniu specyficznego klimatu miasta, warto skierować swe kroki w kierunku średniowiecznej dzielnicy Barri Gotic, gdzie zachwycą nas unikatowe budynki z rozwieszonym na sznurkach praniem, wąskie uliczki i zaułki kryjące typowe dla Hiszpanii patia.

Jedną z wizytówek miasta jest ulica La Rambla kończąca się niemalże u stóp morza, przy  charakterystycznym pomniku Krzysztofa Kolumba. Podziwiać tu można kolorowe stragany i artystyczne występy, jednak gwar i coraz bardziej komercyjny charakter tego miejsca mogą na dłuższą metę trochę przytłaczać. Dlatego warto zboczyć z zatłoczonej ulicy i udać się w kierunku nie mniej obleganego kościoła Sagrada Familia, dzieła najbardziej związanego z Barceloną architekta – Antoniego Gaudiego. Artysta ten, który zginął pod kołami tramwaju, kojarzony jest też z niezwykle oryginalnymi kamieniczkami udostępnionymi do zwiedzania dla turystów, a mianowicie Casa Battlo i Casa Mila. Gdy chcemy chwilę odpocząć i napawać się widokiem oszałamiającej panoramy Barcelony, warto wybrać się do Parku Guell. Tutaj także natkniemy się na liczne przykłady charakterystycznej architektury Gaudiego.

BarcelonaFot.sxc.hu

Uwaga:

Nie wszyscy wiedzą, że najczęściej odwiedzanym obiektem stolicy Katalonii jest jednak stadion zespołu FC Barcelona – Camp Nou. Zwiedzanie tego obiektu będzie okazją do zaznania chociaż namiastki atmosfery, jakiej doświadczyć można podczas ważnych futbolowych spotkań, które miały tu miejsce. Niewątpliwą zaletą Barcelony jest także szeroka, piękna plaża. Ciągnie się wzdłuż niej przyjemna promenada, gdzie można schronić się przed słońcem pod wysokimi palmami. Po dniu wypełnionym zwiedzaniem, turyści mogą więc odpocząć i wykąpać się w morzu bez konieczności upuszczania tego jakże ciekawego i barwnego miasta.

Gdzie wysłać dziecko na kolonię zagranicę?
Poznaj Szwecję - zobacz, co zwiedzić!
Czy odwiedziliście już atrakcyjne Podlasie? Czas najwyższy!
Kraków alternatywnie - miejsca ciekawe i wciąż nieodkryte!
Na co zaszczepić się przed wyjazdem?
Muzyka na trasę bliższą i dalszą - wybierz coś do samochodu!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.