Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Styl Życia » Podróże » Centrum Nauki Kopernik – atrakcje, Centrum Nauki Kopernik – co warto zobaczyć

Centrum Nauki Kopernik – co warto zobaczyć?

Informacje o poradzie

MałgorzataMałgorzata

autor porady:
Małgorzata Łyczak

spec. działu: Szkolenia, Podróże

dodano: 2011-11-21 14:48:21

wyświetleń: 4403

Słowa kluczowe

zobacz również

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to jest jedną z najnowocześniejszych instytucji na świecie, która ukazuje związek nauki z szeroko pojmowanym życiem człowieka (z uwzględnieniem aspektu kulturalnego). Na zwiedzających czeka moc niezwykłych atrakcji, które w praktyce związane są z samodzielnym przeprowadzeniem wielu interesujących doświadczeń. Można tam także poznać mechanizmy, które rządzą otaczającym nas światem.

Dla zwiedzających przygotowano ponad 450 eksponatów. Znajdują się one w sześciu tematycznych galeriach. Pierwsza z nich „Świat w ruchu” pozwala zrozumieć i poznać życie naszej planety (m. in. doświadczyć, co się dzieje podczas trzęsienia ziemi czy tornada). Druga wystawa „Człowiek i środowisko” przybliża, m. in. funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jest to także okazja, aby zobaczyć, skąd się bierze prąd czy woda w kranie. W „Strefie światła” samodzielnie przeprowadzone doświadczenia umożliwiają poznanie jego właściwości czy doświadczenia iluzji, związanych z tym zjawiskiem. „Korzenie cywilizacji” zapraszają zwiedzających do odbycia podróży. Podczas tej wyprawy poznajemy najważniejsze osiągnięcia człowieka takie jak technika, sztuka czy muzyka. Organizatorzy proszą o zabranie ubrania na zmianę, ponieważ korzystanie z eksponatów może dac nieprzewidziane efekty.

Centrum Nauki KopernikFot. sxc.hu

Wystawa „BZZZ!” jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci do 6 roku życia. W tej części Centrum Nauki Kopernik dziecko przebywa pod opieką osoby dorosłej przez 70 minut. Żeby skorzystać z tej atrakcji, trzeba poprosić w kasie o wejściówkę. „Galeria RE: generacja” to miejsce, z którego mogą korzystać osoby powyżej 14 roku życia. Ta wystawa pozwala zrozumieć tajniki ludzkiej psychiki oraz poznać zasady rządzące relacjami międzyludzkimi. Uważana jest za jedną z najciekawszych części tego centrum, ponieważ porusza zagadnienia, które często są uważane za nienaukowe. W galerii znajduje 80 eksponatów w czterech strefach: Ja, Ja-Ty, Ja-My-Oni oraz Ja-Świat.

Z innych atrakcji należy wymienić Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Teatru Robotycznego nie trzeba reklamować. Jest jedną z największych atrakcji centrum Kopernik. Natomiast Park Odkrywców to przestrzeń wokół budynku, znajdująca się nad rzeką Wisłą. W edukacyjnym ogrodzie można wejść do galerii, wysłuchać koncertu, obejrzeć film. Oczywiście, i tam znajdują się ciekawy eksponaty, dzięki którym można poznawać zasady rządzące otaczającym nas światem.

Uwaga:

Kopernik jest miejscem, które cieszy się ogromną popularnością. W związku z tym lepiej wcześniej rezerwować bilety. Należy się także liczyć z tym, że możemy postać w kolejce. Wynika to z faktu, że liczba osób jednocześnie eksperymentujących na wystawach nie może być zbyt duża. W praktyce oznacza to, że kasy wstrzymują sprzedaż biletów.

Co warto zobaczyć na Krecie?
Bliski Wschód okiem autostopowicza - sprawdź co i jak!
Plebiscyt "Polska Pięknieje" - co warto zobaczyć?
Jak bezpiecznie i skutecznie podróżować stopem w Europie Środkowej?
Siedem cudów Polski – zobacz, co zwiedzić!
Poznaj Bułgarię - zobacz, co zwiedzić!
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.