Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Warkocz na drutach, Robótki na drutach schematy - jak zrobić warkocz na drutach

Schematy robótek na drutach - jak zrobić warkocz na drutach?

Informacje o poradzie

KatarzynaKatarzyna

autor porady:
Katarzyna Wyka

spec. działu: Kulinaria

dodano: 2011-12-28 15:06:26

wyświetleń: 20411

Słowa kluczowe

zobacz również

Warkocze, podobnie jak tekstury powstałe z samych oczek prawych i lewych, to niewyczerpane źródło kolejnych projektów, pomysłów i wzorów. Jeśli kiedykolwiek podziwiałaś swetry z Wysp Aran, o naturalnej barwie wełny, pełne splątanych wzorów, koniecznie naucz się robić warkocze.

Oprócz zwykłych drutów – z żyłką czy prostych – do warkoczy będziesz potrzebować dodatkowego drutu, na którym tymczasowo będą znajdowały się niektóre oczka. Taki drut może mieć kształt litery J, może przypominać drut pończoszniczy, nieco wygięty na środku, może go w końcu zastąpić agrafka.

Tak naprawdę gdy nauczysz się podstawy – to znaczy krzyżowania grup oczek – wszystko, czego będziesz potrzebować do wrabiania naprawdę wspaniałych i rozbudowanych warkoczy, to odrobina cierpliwości.

warkocz

fot. Katarzyna Wyka

Aby skrzyżować dwie grupy oczek, musisz przełożyć kilka z nich (2, 3 lub więcej) na dodatkowy drut z przodu lub z tyłu robótki, następnie przerobić taką samą ilość oczek z drutu biernego. Kiedy to zrobisz, przełóż oczka z drutu pomocniczego na bierny i przerób je. Gratuluję, właśnie skrzyżowałaś swój pierwszy warkocz!

Co zmieni przekładanie zapasowego drutu do przodu lub do tyłu robótki? To proste. Oczka przechowywane z przodu będą zakrywać oczka, z którymi się je krzyżuje, zaś te przełożone do tyłu zostaną zakryte.

Jeśli więc Twój warkocz ma przypomina prawdziwy, ten pleciony z włosów – musisz na zmianę stosować oba sposoby, aby boczne pasma wchodziły w środek wzoru.

Uwaga:

Wrabiając warkocze pamiętaj, że znacznie ściągają one robótkę na szerokość, dlatego warto zrobić osobną próbkę z ich wykorzystaniem.

Jak "wyciąć" zdjęcie z filmu? O uzyskiwaniu klatek z filmu!
Jak zacząć robić zdjęcia reklamowe?
Jak robić zdjęcia podczas chrztu?
Dowiedz się, jak samemu zrobić wymarzoną ramkę na zdjęcia
Jak zrobić wiosenne kolczyki?
Jak zrobić futerał na telefon? Przeczytaj! To proste!
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.