Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Warkocz na drutach, Robótki na drutach schematy - jak zrobić warkocz na drutach

Schematy robótek na drutach - jak zrobić warkocz na drutach?

Informacje o poradzie

KatarzynaKatarzyna

autor porady:
Katarzyna Wyka

spec. działu: Kulinaria

dodano: 2011-12-28 15:06:26

wyświetleń: 21336

Słowa kluczowe

zobacz również

Warkocze, podobnie jak tekstury powstałe z samych oczek prawych i lewych, to niewyczerpane źródło kolejnych projektów, pomysłów i wzorów. Jeśli kiedykolwiek podziwiałaś swetry z Wysp Aran, o naturalnej barwie wełny, pełne splątanych wzorów, koniecznie naucz się robić warkocze.

Oprócz zwykłych drutów – z żyłką czy prostych – do warkoczy będziesz potrzebować dodatkowego drutu, na którym tymczasowo będą znajdowały się niektóre oczka. Taki drut może mieć kształt litery J, może przypominać drut pończoszniczy, nieco wygięty na środku, może go w końcu zastąpić agrafka.

Tak naprawdę gdy nauczysz się podstawy – to znaczy krzyżowania grup oczek – wszystko, czego będziesz potrzebować do wrabiania naprawdę wspaniałych i rozbudowanych warkoczy, to odrobina cierpliwości.

warkocz

fot. Katarzyna Wyka

Aby skrzyżować dwie grupy oczek, musisz przełożyć kilka z nich (2, 3 lub więcej) na dodatkowy drut z przodu lub z tyłu robótki, następnie przerobić taką samą ilość oczek z drutu biernego. Kiedy to zrobisz, przełóż oczka z drutu pomocniczego na bierny i przerób je. Gratuluję, właśnie skrzyżowałaś swój pierwszy warkocz!

Co zmieni przekładanie zapasowego drutu do przodu lub do tyłu robótki? To proste. Oczka przechowywane z przodu będą zakrywać oczka, z którymi się je krzyżuje, zaś te przełożone do tyłu zostaną zakryte.

Jeśli więc Twój warkocz ma przypomina prawdziwy, ten pleciony z włosów – musisz na zmianę stosować oba sposoby, aby boczne pasma wchodziły w środek wzoru.

Uwaga:

Wrabiając warkocze pamiętaj, że znacznie ściągają one robótkę na szerokość, dlatego warto zrobić osobną próbkę z ich wykorzystaniem.

Jak zrobić niebieskie kolczyki?
Jak zrobić torbę ekologiczną na zakupy? Zobacz!
Jak wybrać najlepszy teleobiektyw do aparatu?
Małe i duże róże z modeliny - jak je zrobić?
Jak zrobić bransoletkę w kratkę? Zobacz zrób sama!
Jak zrobić oczka prawe na drutach?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.