Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Rysowanie kwiatów, Jak narysować kwiaty w wazonie

Poznaj podstawy rysunku! Jak naszkicować kwiaty w wazonie?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-03 14:55:30

wyświetleń: 13398

Słowa kluczowe

zobacz również

Rysowanie kwiatów nie jest takie trudne, o ile wcześniej przyłożymy się do ćwiczeń. Warto pamiętać, że każdy rysunek przybliża nas do perfekcji, ale sam w sobie nie musi być perfekcyjny.

 • 1 Na początku naszkicujmy ogólny kształt rośliny, zaznaczając kształty i ułożenie liści. W pierwszej fazie nie skupiajmy się zbytnio na szczegółach, wykonajmy prosty szkic. Pamiętajmy, że każdy kwiat ma za podstawę elipsę bądź okrąg, szkicujmypamiętając o całości kompozycji, pewnej kresce i delikatności rysunku.Rysowanie kwiatów

  Rys. Olga Młodawska

 • 2 Zajmijmy się dopracowaniem szczegółów. Naszkicowany kontur kwiatów tworzy przestrzeń, w której rysujemy płatki. Dodajmy światłocień, zwróćmy uwagę jak rozkładają się cienie, środki kwiatów zaznaczmy ciemniej. Równocześnie dopracowujmy szczegóły wazonu.Dodajmy wszystkie detale, na samym końcu zaznaczając refleksy świetlne. Refleksy tworzymy na zasadzie kontrastu, możemy zostawić nie zarysowaną przestrzeń, przetrzeć miejsce najbardziej oświetlone gumką lub zakreskować delikatnie używając twardego ołówka np. 3H.Rysowanie kwiatów

  Rys. Olga Młodawska

 • 3 Pamiętajmy, że możemy bawić się kreską, rysunek nie jest fotografią, przez zróżnicowanie linii uzyskamy ładne efekty, a rysunek stanie się ciekawszy. Nie bójmy się również rysowania ciemnych powierzchni czy zestawiania ich z jasnymi kontrastowymi plamami.
  Rysowanie kwiatów

  Rys. Olga Młodawska

ag spec
Wielofunkcyjny kwiat-ozdoba z filcu - zrób go sama!
Jakie akcesoria i materiały powinien mieć każdy artysta?
Chcesz dobrze wychodzić na zdjęciach? Poznaj sekrety modelek!
Czy można nauczyć się rysowania?
W jaki sposób poprawnie narysować twarz? Radzi specjalista!
Jak rozwijać swój talent? Co wybrać - kurs malarski czy ASP?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.