Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Nauka rysowania zwierząt, Jak rysować zwierzęta

Kurs rysowania zwierząt? Poznaj podstawy!

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-03 14:28:00

wyświetleń: 12496

Słowa kluczowe

zobacz również

Rysowanie zwierząt nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza rysowanie z natury. Aby ułatwić sobie rysowanie zobaczmy, jakie figury geometryczne możemy wkomponować w rysowane zwierzę.

Uwaga:

Nie bójmy się eksperymentować z kreską i twardością ołówków. Cały czas pamiętajmy aby obserwować uważnie rysowane zwierzę, starajmy się oddać niuanse takie jak miękkość futerka, upierzenia czy twardość skorupy.
 • 1 Zaczynając rysować zawsze zaczynajmy od ogólnego zarysu, szczególy opracowujemy później.
  Nauka rysowania zwierząt

  Rys. Olga Młodawska

 • 2 Jako ćwiczenie spróbujmy narysować kotka. Najpierw wykonajmy szkic konturu, starajmy się sprowadzićkształty zwierzaka do podstawowych figur geometrycznych. Nigdy nie zaczynajmy rysować skupiając się na jednym szczególe. Wykreślmy okręgi i elipsy, a następnie połączmy je liniami nadając bardziej szczegółowy kształt rysunku.
  Nauka rysowania zwierząt

  Rys. Olga Młodawska

 • 3 Na tak wykonany szkic nanosimy światłocień. Rysując futerko zaciemniajmy obraz stopniowo, nakładając kolejne warstwy kresek. W miejscach refleksów świetlnych używajmy twardszych ołówków (H), możemy również zostawiać prześwity niezarysowanego papieru.
 • 4 Musimy operować kreską z dużym wyczuciem. Gdy zaznaczymy najciemniejsze miejsca zaczynamy delikatniej przechodzić do rysowaniajaśniejszych partii, równocześnie w miarę potrzeby przyciemniając strefy mocniejszego cienia. Na tym etapie skupiamy się na modelunku całego ciała zwierzaka. Gdy sylwetka jest już wymodelowana, zajmujemy się szczegółami, rysujemy detale głowy, łapek, aby nadać ostateczny wygląd obrazu.
  Nauka rysowania zwierząt

  Rys. Olga Młodawska

ag spec
Chcesz się nauczyć rysować? Przeczytaj, jak zacząć!
Od czego zacząć naukę gry na pianinie?
Mieszanie barw dla niezaawansowanych - prosty instruktaż!
Jak malować meble? Kurs artystycznego zdobienia mebli!
Jak się nauczyć narysować psa?
Czy można się nauczyć szkicować ołówkiem?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.