Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Własnoręczny prezent dla chłopaka , Prezent ręcznie robiony dla chłopaka

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla chłopaka? Sprawdź nasze propozycje!

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Piotrowska

spec. działu: Handmade

dodano: 2011-06-16 14:58:53

wyświetleń: 8611

Słowa kluczowe

zobacz również

Mężczyźni kochają swoje zabawki: telefony, przenośne konsole do gier, odtwarzacze. Elektronika wymaga jednak pewnej ochrony, jeśli chcemy dłużej się nią cieszyć. Możemy zaopatrzyć się w pokrowce, które ochronią nasze gadżety przed porysowaniem i zamortyzują upadki.

Jeśli chcesz podarować swojemu chłopakowi pokrowiec na iPoda lub iPhone’a - dobrze trafiłaś. Krok po kroku nauczysz się , jak wykonać taki pokrowiec samodzielnie.

 

 

Będzie potrzebne:

arkusz A4 filcu,
igła i nitka lub maszyna do szycia,
nożyczki,
nożyk do cięcia tkanin lub tapet,
linijka,
ołówek

Dobrze jest dowiedzieć się, na jaki model iPhone’a / iPod’a wykonujemy pokrowiec. Wśród iPhone’ów sprawa nie jest zbyt trudna, ponieważ jedynie model G4 wyróżnia się mocniej od poprzedników (3G, 3GS). Ma mniej obły kształt, ale najważniejszą różnicą jest umieszczona z tyłu kamera. Trzeba wziąć to pod uwagę. iPhone’y wcześniejszych generacji są nieco grubsze od swoich następców.

Jeśli chodzi o iPod’y, to modele są bardzo różnej wielkości i tutaj wiedza na temat tego, na jaki model iPod’a robimy pokrowiec, jest bardzo ważna.Wszystkie specyfikacje konkretnych modeli znajdziemy na stronie producenta (Apple), ale najlepiej będzie pożyczyć iPod’a od właściciela i uszyć mu “ubranko” na miarę.

Jeden arkusz A4 filcu wystarczy do uszycia aż dwóch takich pokrowców. Składamy arkusz na pół wzdłuż dłuższego boku i rozcinamy. Mamy dwa identyczne kawałki. Dopasowujemy materiał do wielkości iPod’a / iPhone’a. Ołówkiem zaznaczamy delikatnie linie, wzdłuż których będziemy wycinać filc. Należy wziąć pod uwagę przyciski, dotykowy ekran,  wejścia na słuchawki i kamerę. Kiedy wszystko jest obrysowane, bierzemy linijkę i wzdłuż niej wycinamy precyzyjnie linie nożykiem. Od czasu do czasu przykładamy iPod’a / iPhone’a, żeby zobaczyć, czy wszystko nam się zgadza. Kiedy wytniemy już wszystkie otwory, zabieramy się za szycie.

Zszywania wymagają jedynie boki, więc używanie maszyny nie jest konieczne. Szycie ręczne nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Możemy obszyć brzegi jakimś ozdobnym ściegiem, np. dzierganym, obrzucanym, lub okrętkowym. Możemy użyć kontrastowego koloru dla uzyskania ciekawszego efektu. Pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu szwów. Byłoby bardzo źle, gdyby okazało się, że któryś z boków został uszyty niedokładnie i dzięki temu iPhone uległby zniszczeniu. Jeśli wszystko jest ok - pokrowiec jest gotowy.

I wcale nie trzeba wydawać dużej sumy pieniędzy na nowy pokrowiec do produktów Apple’a, bo jak widać, można go wykonać samodzielnie przy małym nakładzie finansowym.


Jak własnoręcznie zrobić szklane kolczyki? Instrukcja
Dlaczego warto zapisywać zdjęcia w formacie RAW?
Jak zrobić zawieszkę ze szkła weneckiego?
Schematy robótek na drutach - jak zrobić ażury na drutach?
Na czym polega haft komputerowy i do czego się go używa?
Czy warto uczyć się gry na gitarze?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.