Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Chustecznik decoupage , Jak zrobić chustecznik

Jak zrobić chustecznik ze wzorem decoupage?

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Piotrowska

spec. działu: Handmade

dodano: 2011-06-16 14:37:02

wyświetleń: 6711

Słowa kluczowe

zobacz również

Wykonanie chustecznika i ozdobienie go techniką decoupage jest bardzo łatwe. Potrzebny nam drewniany chustecznik, najlepiej z surowego drewna lub pudełko z bardzo grubej tektury. Drewniany chustecznik kupujemy w sklepie z drewnianymi przedmiotami lub w sklepie dla hobbystów. Ja preferuję serwisy aukcyjne, ponieważ ceny są konkurencyjne, a przy zakupie większej ilości przedmiotów oszczędzam na wysyłce; no i oszczędność czasu jest również znaczna.

 

  • 1 Chustecznik z drewna nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Pracę zaczynamy od pomalowania go. Możemy użyć w tym celu zarówno pędzla, jak i wałka. Aby uzyskać efekt cieniowania, potrzebujemy pędzla gąbkowego. Najlepsze do malowania przedmiotów z drewna są farby akrylowe. Pamiętajmy o odpowiednim dobraniu kolorów do wyciętego motywu. Tło nie może być zbyt ciemne, ponieważ obrazek nie będzie wyraźny. Chustecznik decoupage

    Fot. Monika Piotrowska

  • 2 Gdy farba wyschnie, zabieramy się za przyklejanie wyciętych motywów. Jeśli używamy serwetki, to poszczególne jej warstwy rozdzielamy. Używamy wyłącznie zadrukowanej warstwy. Serwetkę zamaczamy w wodzie na ok. 30 sekund. Po tym czasie wyciągamy obrazek i osuszamy ręcznikiem papierowym. Obrazek kładziemy w wybranym miejscu i pokrywamy go wikolem rozcieńczonym wodą. Jeśli do zdobienia chustecznika używasz papieru velo i przeznaczonego do niego kleju, nałóż klej na powierzchnię pudełka, przyklej motyw, i jeszcze raz pokryj go klejem. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw szlifujemy delikatnie powierzchnię bardzo drobnym papierem ściernym i usuwamy powstały w ten sposób kurz. Pamiętajmy o tym, że dno chustecznika pomalować i polakierować osobno. Dno otwiera się i możemy dzięki temu wkładać do środka chusteczki. Jeśli malujemy i polakierujemy całość, dno sklei się z resztą chustecznika i otwarcie go stanie się niemożliwe.
  • 3 Techniką decoupage’u nie da się ozdobić tekturowych pudełek, w których sprzedawane są chusteczki higieniczne. Taka tektura jest zbyt cieńka. Użycie farb akrylowych, klejów i lakieru sprawi, że pudełko zdeformuje się. Dlatego polecam wykonanie chustecznika z pudełka po obuwiu. Gruba tektura, czy karton są zdecydowanie lepsze do tego celu. Jedyne, co musimy zrobić, to wyciąć w pokrywce otwór, przez który wyciągać będziemy chusteczki. Jeśli pudełko jest zbyt duże, możemy je za pomocą nożyczek, linijki i ołówka zmniejszyć. Pudełko ozdabiamy w dokładnie taki sam sposób, jak chustecznik z surowego drewna. Chustecznik decoupage

    Fot. Monika Piotrowska

  • 4 Taki chustecznik wygląda zdecydowanie lepiej, niż chusteczki w poniszczonej folii lub pogniecione pudełko. No i dodatkowo świetnie nadaje się na prezent.

Jak zrobić oczka prawe na drutach?
W jaki sposób własnoręcznie zbudować nasadkę pierścieniową na lampę błyskową?
Oryginalny futerał na komórkę zrobiony na drutach!
Jak zrobić oczka lewe na drutach?
I-cord - jak zrobić sznurek na drutach?
Jak zrobić własny pamiętnik? Zobacz i zrób swój!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.