Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Ozdoby z bibuły, Jak wykonać ozdoby z bibuły

Jak wykonać ozdoby z bibuły?

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Nieć

spec. działu: Imprezy

dodano: 2011-11-09 14:34:35

wyświetleń: 3788

Słowa kluczowe

zobacz również

Ozdoby z bibuły, wykonane precyzyjnie i starannie, są piękną ozdobą domowego wnętrza. Kwiaty z bibuły mogą zastąpić te prawdziwe, co pozwoli zachować powiew wiosny także zimą. Wykonywanie bibułowych ozdób jest także nie lada frajdą dla dzieciaków.

Najprostszym sposobem na wykonanie kwiatków z bibuły jest przygotowanie co najmniej dwóch kolorów bibuły. Kolorowe warstwy nakładamy na siebie, a następnie przycinamy do takiego samego rozmiaru. Na skutek ułożenia papieru utworzymy prostokąt, którego dłuższe boki przycinamy tak, aby prostą i równą zastąpić zygzakiem. Potem, wyciętą bibułę składamy w harmonijkę, wyraźnie zaginając ją w miejscach przecięć. Kiedy tak przygotowane bibułki złożymy postanie pasek o ostrych zakończeniach. Środkową część pasków zawiązujemy drucikiem, po czym paski rozkładamy na boki i delikatnie palcami formujemy płatki kwiatów.

Niezwykle efektownie prezentują się różyczki z bibuły.

1. Najpierw należy pociąć bibułę co 5 cm, następnie rozwinąć jeden pasek po czym dwukrotnie i delikatnie go zwinąć.

2. Na brzegu bibułki trzeba umiejętnie wykonać tzw. pliskę.

3. W kolejnym kroku pasek tniemy na kilka części w zależności od jego długości. Ważne, by każda z części miała długość ok. 30 cm.

4. Zwijamy różyczki. Strona, po której będzie znajdował się właściwy wzór jest dowolna.

5. Następnie u nasady różyczki przyczepimy cienki drucik, który następnie owiniemy dookoła paskiem zielonej bibuły.

6. Na wybranej wysokości łodyżki przymocujemy także, wcześniej przygotowany, wycięty z bibuły listek. Tak przygotowane różyczki możemy połączyć w bukiet i umieścić w wazonie lub doniczce.

róża z bibułyFot. sxc.hu

Aby wykonać astry, należy wyciąć kolorowy pasek bibuły, rozciągnąć go delikatnie „na palcu”, po czym przeciąć na pół. Dalej, na jednej z krawędzi wycinamy strzępki. Paseczek zwijamy strzępkami zwróconymi ku górze. Następnie przycinamy strzępki, równając je. Bierzemy bibułę innego koloru i ponownie wycinamy z niej obstrzępiony pasek. Tym razem strzępki „zaczesujemy” delikatnie nożem, wyginając je w stronę zewnętrzną. Wcześniej przygotowane wnętrze otaczamy dopiero co wykonanym paskiem, i u nasady zespajamy cienkim drucikiem. Drucik będący łodyżką okręcamy paskiem zielonej bibuły.

Wdzięcznie wyglądają także świąteczne ozdoby. Aby wykonać aniołka z bibuły, należy kulkę waty otoczyć biały prostokątem bibuły. Kolejny prostokąt zwijamy w tubę i umieszczamy w jego wnętrzu cieniutki paseczek. Tubę zginamy na pół i przyklejany u nasady główki. Rączki są już gotowe! Następnie wykonujemy sukienkę. Grubszy pasek traktujemy na brzegach delikatnym ruchem szydełka, tworząc falbankę. Zwijamy go w formę tym razem szerszej tuby i nacinamy od góry z jednej strony (będzie to miejsce na rączkę). Cały górny brzeg przeciągamy nitką, którą przyciągniemy do ułożonej wewnątrz sukienki główki z rączkami. Raczki wystające z rękawów składamy ku sobie i łączymy klejem. Od tyłu doklejamy wcześniej przygotowane skrzydełka, pokryte niewielką warstwą waty. Następnie z obstrzępionych fragmentów bibuły doklejamy włosy. Na czubku głowy przyklejamy sznurek. Aniołek może zawisnąć na bożonarodzeniowej choince.


Jak zrobić wiosenne kolczyki?
Cokolwiek robisz - dodaj pompon! Jak zrobić pompon z włóczki?
Jak stworzyć izohelię?
Jak zrobić namiot bezcieniowy do robienia zdjęć?
Jak zrobić samodzielnie opaskę z kwiatkiem? Przeczytaj!
Jak się nauczyć malowania na jedwabiu?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.