Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Nauka rysowania mangi, Jak narysować mangę

Jak się nauczyć rysować postacie z mangi?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-13 14:26:57

wyświetleń: 7319

Słowa kluczowe

zobacz również

Słowo Manga tłumaczone jest najczęściej jako japoński komiks. Jednak manga to coś więcej niż zwykła książeczka z obrazkami. Jedni traktują mangę jak źródło rozrywki inni jak niezwykłe dzieło sztuki. Styl mangi jest łatwo rozpoznawalny,linia góruje nad formą, a przedstawione postacie mają wyraźnie zarysowane kontury. Charakterystyczne dla mangi są również duże, błyszczące oczy.

Odpowiednie ułożenie plam w obrębie oka określa czy postać jest wesoła, smutna, czy możezamierza się rozpłakać.Znamienne dla tego stylusą także niewielkie ustai delikatnie zaznaczony nos. Fryzury są bogate objętościowo i sprawiają wrażenie jakby były „czesane wiatrem”. Przedstawionesązazwyczaj zapomocą barwnej plamy lub zarysowane zostają linią konturu. Na końcówkach włosy układają się w charakterystyczne„pazurki”.Jeśli manga jest kolorowa to bardzo często włosy przedstawiane są w nietypowych kolorach takich jak np. fiolet czy zieleń. Jeśli chcemy wykreślić podstawowy kształt twarzy mangi to zastosujmy się do instrukcji opisanychponiżej.

postacie z mangirysowanie mangiRys. Olga Młodawska

Na początku narysujmy sześciobok, taki jak na rysunku nr. 10, mniej więcej w połowie jego wysokości zaznaczmy linię - określi ona dolną granicę osadzenia oczu.Przyjrzyjmy się dokładnie jaki kształt posiadają oczy, gdzie należy położyć cień, a gdzie zostawić jasną plamę. Nieco poniżej linii osadzenia oczukolejnymi liniami wyznaczmy miejsce osadzenia ust i nosa. W dalszym etapie zajmijmy się płynniejszym opracowaniem konturu twarzy, naszkicujmy uszy, dorysujmy włosy. Pogłębmy rysunek oczu. W ostatnich latach manga z niezwykłą popularność, istnieje wiele opracowań dotyczących odpowiedniego rysowania: sylwetki, twarzy, orazposzczególnych detali.Powyższy schemat jest jedynie sugestią jak w prosty sposób wykreślić twarz charakterystyczną dla mangi.


Jak rysować grafitti? To nie takie trudne! Przeczytaj!
Czy można się nauczyć szkicować ołówkiem?
Jak się nauczyć malować farbami akrylowymi?
W jaki sposób poprawnie narysować twarz? Radzi specjalista!
Kurs rysowania zwierząt? Poznaj podstawy!
Jak się nauczyć malowania na szkle? To nie takie trudne!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.