Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Nauka rysowania mangi, Jak narysować mangę

Jak się nauczyć rysować postacie z mangi?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-13 14:26:57

wyświetleń: 7826

Słowa kluczowe

zobacz również

Słowo Manga tłumaczone jest najczęściej jako japoński komiks. Jednak manga to coś więcej niż zwykła książeczka z obrazkami. Jedni traktują mangę jak źródło rozrywki inni jak niezwykłe dzieło sztuki. Styl mangi jest łatwo rozpoznawalny,linia góruje nad formą, a przedstawione postacie mają wyraźnie zarysowane kontury. Charakterystyczne dla mangi są również duże, błyszczące oczy.

Odpowiednie ułożenie plam w obrębie oka określa czy postać jest wesoła, smutna, czy możezamierza się rozpłakać.Znamienne dla tego stylusą także niewielkie ustai delikatnie zaznaczony nos. Fryzury są bogate objętościowo i sprawiają wrażenie jakby były „czesane wiatrem”. Przedstawionesązazwyczaj zapomocą barwnej plamy lub zarysowane zostają linią konturu. Na końcówkach włosy układają się w charakterystyczne„pazurki”.Jeśli manga jest kolorowa to bardzo często włosy przedstawiane są w nietypowych kolorach takich jak np. fiolet czy zieleń. Jeśli chcemy wykreślić podstawowy kształt twarzy mangi to zastosujmy się do instrukcji opisanychponiżej.

postacie z mangirysowanie mangiRys. Olga Młodawska

Na początku narysujmy sześciobok, taki jak na rysunku nr. 10, mniej więcej w połowie jego wysokości zaznaczmy linię - określi ona dolną granicę osadzenia oczu.Przyjrzyjmy się dokładnie jaki kształt posiadają oczy, gdzie należy położyć cień, a gdzie zostawić jasną plamę. Nieco poniżej linii osadzenia oczukolejnymi liniami wyznaczmy miejsce osadzenia ust i nosa. W dalszym etapie zajmijmy się płynniejszym opracowaniem konturu twarzy, naszkicujmy uszy, dorysujmy włosy. Pogłębmy rysunek oczu. W ostatnich latach manga z niezwykłą popularność, istnieje wiele opracowań dotyczących odpowiedniego rysowania: sylwetki, twarzy, orazposzczególnych detali.Powyższy schemat jest jedynie sugestią jak w prosty sposób wykreślić twarz charakterystyczną dla mangi.


Jak się nauczyć malować farbami olejnymi?
Jak się nauczyć narysować psa?
Jak się nauczyć malować farbami plakatowymi?
Jak się nauczyć malować martwą naturę?
Jak się nauczyć malować portret?
Chcesz się nauczyć rysować drzewa? Przeczytaj naszą poradę!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.