Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Rysunek psa - rysowanie psa , Jak rysować psa

Jak się nauczyć narysować psa?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-13 12:00:12

wyświetleń: 9351

Słowa kluczowe

zobacz również

Nie ma jednej recepty na rysowanie psa, zwierzaki zależnie od rasy różnią się od siebie budową ciała, długością sierści, charakterem. Jeśli rysujemy psa z natury, dobrze jest opanować technikę wykonywania szybkiego szkicu.

Potrzebne materiały:

Szkicownik lub kilka arkuszy papieru, Ołówki miękkie (np. 3B i 4B), Węgiel rysunkowy, biała sucha pastela, gumka chlebowa, ewentualnie fiksatywa.

Zaczynamy od szkicu. Dobrze jest próbować wykonać szkic z natury, jeśli jednak nie mamy „modela” możemy posłużyć się zdjęciem.

pies rysowanieRys. Olga Młodawska

Rysunek zacznijmy od nakreślenia podstawowych form, w które wpiszemy sylwetkę psiaka. Możemy również pominąć rozrysowywanie figur geometrycznych i od razu narysować kilka głównych linii określających kształt psa.. Nie martwmy się, jeśli linie nie są zbyt precyzyjne.

Wykonajmy kilka szybkichszkiców używając ołówka i węgla. Wybierzmy spośród wykonanych prac, tą którą chcielibyśmy bardziejszczegółowo opracować.

Szerokim bokiem węgla zaznaczmy plamy najbardziej zacienionych miejsc. Pogłębmy kolor nosa i oczu.

Teraz zacznijmy cieniować dokładniej, rysując większe płaszczyzny cienia, starając się wydobyć kształty pyska i sylwety.

jak rysowaćRys. Olga Młodawska

Przy rysunku ołówkiem miejsca, w których sierść połyskuje możemy zostawić niezarysowane, lub przetrzeć je gumką, tak samo możemy wykonać bliki światła w oczach i na nosie psa. Jeśli posługujemy się węglem, połączmy go z białą suchą pastelą (rysując pracęmożemy co pewien czas utrwalać spryskując ją fiksatywą). Takie szybkie rysunki są bardzo dobrym ćwiczeniem, pomagają wyrobić szybkość i precyzjęruchów ręki, a wykonane w ten sposób obrazki można później dopracowywać.

nauka rysowaniaRys. Olga Młodawska


Chcesz się nauczyć rysować drzewa? Przeczytaj naszą poradę!
Zdjęcie zaczyna się od pomysłu... Jak wpaść na pomysł?
Jak się nauczyć namalować portret?
Zdradzamy tajemnicę robienia dobrych zdjęć - poradnik dla początkujących
Czy można nauczyć się rysowania?
Jak nauczyć się beatboxu?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.