Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Rysunek psa - rysowanie psa , Jak rysować psa

Jak się nauczyć narysować psa?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-13 12:00:12

wyświetleń: 9174

Słowa kluczowe

zobacz również

Nie ma jednej recepty na rysowanie psa, zwierzaki zależnie od rasy różnią się od siebie budową ciała, długością sierści, charakterem. Jeśli rysujemy psa z natury, dobrze jest opanować technikę wykonywania szybkiego szkicu.

Potrzebne materiały:

Szkicownik lub kilka arkuszy papieru, Ołówki miękkie (np. 3B i 4B), Węgiel rysunkowy, biała sucha pastela, gumka chlebowa, ewentualnie fiksatywa.

Zaczynamy od szkicu. Dobrze jest próbować wykonać szkic z natury, jeśli jednak nie mamy „modela” możemy posłużyć się zdjęciem.

pies rysowanieRys. Olga Młodawska

Rysunek zacznijmy od nakreślenia podstawowych form, w które wpiszemy sylwetkę psiaka. Możemy również pominąć rozrysowywanie figur geometrycznych i od razu narysować kilka głównych linii określających kształt psa.. Nie martwmy się, jeśli linie nie są zbyt precyzyjne.

Wykonajmy kilka szybkichszkiców używając ołówka i węgla. Wybierzmy spośród wykonanych prac, tą którą chcielibyśmy bardziejszczegółowo opracować.

Szerokim bokiem węgla zaznaczmy plamy najbardziej zacienionych miejsc. Pogłębmy kolor nosa i oczu.

Teraz zacznijmy cieniować dokładniej, rysując większe płaszczyzny cienia, starając się wydobyć kształty pyska i sylwety.

jak rysowaćRys. Olga Młodawska

Przy rysunku ołówkiem miejsca, w których sierść połyskuje możemy zostawić niezarysowane, lub przetrzeć je gumką, tak samo możemy wykonać bliki światła w oczach i na nosie psa. Jeśli posługujemy się węglem, połączmy go z białą suchą pastelą (rysując pracęmożemy co pewien czas utrwalać spryskując ją fiksatywą). Takie szybkie rysunki są bardzo dobrym ćwiczeniem, pomagają wyrobić szybkość i precyzjęruchów ręki, a wykonane w ten sposób obrazki można później dopracowywać.

nauka rysowaniaRys. Olga Młodawska


Jak zrobić własnoręcznie zabawki? Radzi specjalistka handmade'u!
Zdradzamy tajemnicę robienia dobrych zdjęć - poradnik dla początkujących
Jak się nauczyć malować anioła? Zobacz naszą poradę!
Jak się nauczyć malowania na tkaninie?
Jak się nauczyć malować farbami olejnymi?
W jaki sposób poprawnie narysować twarz? Radzi specjalista!
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.