Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Kolczyki wkręty – krok po kroku, Jak robić kolczyki wkręty

Jak robić kolczyki wkręty?

Informacje o poradzie

DominikaDominika

autor porady:
Dominika Olszewska

spec. działu: Handmade

dodano: 2011-06-14 11:54:42

wyświetleń: 5838

Słowa kluczowe

zobacz również

Zrobienie ładnych kolczyków nie wymaga, wbrew pozorom, dużego nakładu pracy ani skomplikowanych akcesoriów. Zazwyczaj wystarczy kilka prostych elementów i parę chwil wolnego czasu, by stać się właścicielem całkiem nowej, oryginalnej biżuterii. Warto o tym pamiętać, gdy koniecznie potrzebny jest jakiś dodatek, a czas nagli.

Wkrętki, to najprostszy rodzaj kolczyków. Są idealne dla osób, które lubią skromne dodatki lub obawiają się, że przy drobnej nieuwadze, długie kolczyki mogą się zaczepić i uszkodzić ucho.

Te, przedstawione tutaj, posiadają zaledwie jeden element ozdobny – jest nim płaski seledynowy howlit, w kształcie kwadratu o boku długości 1,5 cm. Jego powierzchnia nakrapiana jest drobniuteńkimi, nieregularnie ułożonymi plamkami w kolorze brunatnym. Jest to zupełnie naturalne i nie świadczy o żadnej wadzie minerału. Kamień ten posiada wywiercony otwór, ale jako że jego wyloty znajdują się w bokach kwadracika, nie będą one psuły estetyki kolczyka.

Na płaską, okrągłą blaszkę sztyftu nakładamy odrobinę mocnego, uniwersalnego kleju i staramy się umieścić ją idealnie na środku powierzchni kwadratu. Najprościej znajdziemy jego środek, rysując wcześniej ołówkiem jego przekątne. W miejscu ich przecięcia się znajduje się środek tego kamienia. Dociskamy mocno oba elementy i tak trzymamy krótką chwilę. Długość jej zależy od wskazań producenta. Zanim klej zaschnie, elementy nie powinny się przesuwać ani oddzielać. Jeśli wypłynie, jego nadmiar trzeba natychmiast usunąć.

Sztyft będzie się dobrze trzymał, ponieważ ze względu na kształt kamienia, przylega od do niego całą klejoną powierzchnią. Na koniec zabezpieczamy sztyft silikonową zatyczką, by kolczyk nie wypadł podczas noszenia.

Teraz pozostało jeszcze zrobienie drugiego kolczyka do pary. Wykonuje się go w ten sam sposób.

Dobierając kamienie trzeba szukać takich , które w największym stopniu będą do siebie podobne. Ciężko znaleźć dwa zupełnie identyczne kamienie naturalne ale drobne różnice tylko dodają biżuterii uroku.

Zakładając kolczyk można zwrócić uwagę, by wywiercony otwór znajdował się w części górnej i dolnej biżuterii, przez co będzie on niemalże niedostrzegalny.

W tak prosty sposób, wymagający posiadania zaledwie kilku prostych elementów i paru chwil wolnego czasu, można stać się właścicielem nowej biżuterii. Nawet osoby o minimalnych zdolnościach manualnych mają szansę stworzyć swoją własną kolekcję kolczyków.


Nie masz pomysłu na kolczyki? Pomożemy Ci!
Jak własnoręcznie zrobić szklane kolczyki? Instrukcja
Instruujemy, jak zrobić prostą chustę na drutach!
Jak robić dobre zdjęcia z obiektywem portretowym?
Jak robić zdjęcia przy pomocy zoomu?
Jak się nauczyć malowania na jedwabiu?
1
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.