Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Zachód słońca - kurs malowania, Jak malować zachód słońca

Jak dobrze namalować zachód słońca?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-13 14:32:47

wyświetleń: 5136

Słowa kluczowe

zobacz również

Malowanie zachodu słońca możemy potraktować jako dobre ćwiczenie z zakresu mieszania barw.

Do wykonania tego pejzażu potrzebne będą:

- podobrazie malarskie - najlepiej zagruntowane płótno o wymiarach 30x 40 cm,

- farby olejne w kolorach: żółcieni kadmowej, ultramaryny, czerwieni,oraz bieli cynkowej.

- szeroki pędzel malarski oraz cienki pędzelek z włosia naturalnego,

- olej lniany, ściereczki, paleta

Wykonanie:

- Malowanie zaczynamy od zmieszania bieli z olejem lnianym i dokładnym rozprowadzeniu cienkiej warstwy tej mieszanki na płótnie. Pomimo, że nakładana warstwa początkowo nie jest widoczna stanowi bardzo ważny element powstającego obrazu.

- Następnie na ten sam pędzel nabieramy farbę w kolorze żółci i zaznaczmy na obrazie linię horyzontu- wypada ona mniej więcej w połowie wysokości płótna.Farbę nanosimy mieszając ją z białym podkładem tła, tak aby oba kolory przenikały się tworząc płynne przejścia.

- Wwybranym na linii horyzontu miejscu wyznaczmy pole, na którym położymyczystą barwę żółcieni - tam znajdzie się nasze zachodzące słońce. Gdyrozprowadzimy żółcień zmieszajmy go z odrobiną farby czerwonej- tak aby uzyskać intensywny pomarańczowy kolor. Kolor ten nakładamy szerokim pędzlem, zaczynając od góry obrazu. Wykorzystując białą podmalówkę i nałożoną wcześniej żółtą farbę tworzymy delikatneprzejścia imitujące zachód słońca.

- Teraz weźmy ultramarynę izmieszajmy ją z kolorem czerwonym i niewielką ilością żółcieni, przyciemnijmy obraz nanoszącfarbę poziomymi ruchami zacznijmy od góry obrazu.Utwórzmy w ten sposób barwny melanż. Tam, gdzie wcześniej wyznaczyliśmy linię horyzontu możemy teraz grubym pędzlem zaznaczyćkształty drzew, ciemniejszymi kolorami pogłębiając cienie.

- O pejzaż z wykorzystaniem podobnych kolorów możemy pokusić się korzystając z innych technik malarskich, np. nakładając obok siebieplamy tłustej pasteli a następnie rozcierając je terpentyną.


W jaki sposób poprawnie narysować twarz? Radzi specjalista!
Jak najlepiej przechowywać negatywy?
Czy filmowanie lustrzanką ma sens?
Jak oprawić zdjęcie? Radzi ekspert
Dlaczego warto korzystać z osłon do obiektywu?
Jak się nauczyć malować martwą naturę?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.