Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Zachód słońca - kurs malowania, Jak malować zachód słońca

Jak dobrze namalować zachód słońca?

Informacje o poradzie

OlgaOlga

autor porady:
Olga Młodawska

spec. działu: Rysunek i Malarstwo

dodano: 2011-06-13 14:32:47

wyświetleń: 4956

Słowa kluczowe

zobacz również

Malowanie zachodu słońca możemy potraktować jako dobre ćwiczenie z zakresu mieszania barw.

Do wykonania tego pejzażu potrzebne będą:

- podobrazie malarskie - najlepiej zagruntowane płótno o wymiarach 30x 40 cm,

- farby olejne w kolorach: żółcieni kadmowej, ultramaryny, czerwieni,oraz bieli cynkowej.

- szeroki pędzel malarski oraz cienki pędzelek z włosia naturalnego,

- olej lniany, ściereczki, paleta

Wykonanie:

- Malowanie zaczynamy od zmieszania bieli z olejem lnianym i dokładnym rozprowadzeniu cienkiej warstwy tej mieszanki na płótnie. Pomimo, że nakładana warstwa początkowo nie jest widoczna stanowi bardzo ważny element powstającego obrazu.

- Następnie na ten sam pędzel nabieramy farbę w kolorze żółci i zaznaczmy na obrazie linię horyzontu- wypada ona mniej więcej w połowie wysokości płótna.Farbę nanosimy mieszając ją z białym podkładem tła, tak aby oba kolory przenikały się tworząc płynne przejścia.

- Wwybranym na linii horyzontu miejscu wyznaczmy pole, na którym położymyczystą barwę żółcieni - tam znajdzie się nasze zachodzące słońce. Gdyrozprowadzimy żółcień zmieszajmy go z odrobiną farby czerwonej- tak aby uzyskać intensywny pomarańczowy kolor. Kolor ten nakładamy szerokim pędzlem, zaczynając od góry obrazu. Wykorzystując białą podmalówkę i nałożoną wcześniej żółtą farbę tworzymy delikatneprzejścia imitujące zachód słońca.

- Teraz weźmy ultramarynę izmieszajmy ją z kolorem czerwonym i niewielką ilością żółcieni, przyciemnijmy obraz nanoszącfarbę poziomymi ruchami zacznijmy od góry obrazu.Utwórzmy w ten sposób barwny melanż. Tam, gdzie wcześniej wyznaczyliśmy linię horyzontu możemy teraz grubym pędzlem zaznaczyćkształty drzew, ciemniejszymi kolorami pogłębiając cienie.

- O pejzaż z wykorzystaniem podobnych kolorów możemy pokusić się korzystając z innych technik malarskich, np. nakładając obok siebieplamy tłustej pasteli a następnie rozcierając je terpentyną.


Jak się nauczyć malować obrazy sprayem?
Jaka jest najlepsza muzyka klubowa? Skąd czerpać informacje?
Każdy może dobrze szkicować! Przeczytaj jak się tego nauczyć!
Jak robić niesamowite zdjęcia chmur? Poznaj tricki!
Rodzaje nici do haftowania - jak dobrze je wybrać?
Jak zrobić decoupage na plastiku?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.