Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Hobby » Bransoletka z włóczki - hand made , Bransoletka z włóczki - jak zrobić

Chcesz zrobić bransoletkę z włóczki? Zobacz jak!

Informacje o poradzie

MonikaMonika

autor porady:
Monika Piotrowska

spec. działu: Handmade

dodano: 2011-06-16 12:06:46

wyświetleń: 4108

Słowa kluczowe

zobacz również

Jako fanka recyklingu, upcyclingu i remade’u chciałabym pokazać, jak za pomocą paru „śmieci” można sprawić sobie bransoletkę.

Potrzebne nam w tym celu następujące przedmioty:

Będzie potrzebne:

gruba tekturowa rolka po taśmie klejącej,
papier mache,
kawałki starego niepotrzebnego swetra lub szydełko (tudzież druty) i włóczka,
igła i nitka,
klej (niekoniecznie)

 

Zaczynamy od sprawdzenia, czytekturowa rolka po taśmie klejącej nie jest zbyt duża na nasz nadgarstek. Jeśli okaże się zbyt duża, potrzebujemy papier mache aby trochę ją zmniejszyć i przy okazji nadać jej nieco obłego kształtu.

Papier mache robię w następujący sposób:

Zaczynamy od porwania papieru na małe kawałeczki. Im mniejsze będą, tym łatwiej będzie je potem zmiksować blenderem. Porwane kawałeczki papieru wrzucamy do miski i zalewamy wodą. Czekamy aż w niej rozmiękną. Gdy konsystencja stanie się rzadka, miksujemy całość blenderem. Dodajemy odrobinę wikolu i mieszamy. Musimy pozbyć się nadmiaru wody. Do tego będzie potrzebne nam sito i kuchenna ścierka. Z ich pomocą odsączymy nadmiar wody. Nakładamy papkę do sitka i mieszamy łyżeczką. Odsączoną masę nakładamy na ściereczkę i wyciskamy. Jest gotowa do użycia, więc oblepiamy nią tekturową bransoletkę, do momentu aż uznamy, że wielkość bransoletki nam odpowiada. Musimy pozostawić ją do wyschnięcia. Zimą przedmioty wykonane z papier mache kładę na kaloryferze, natomiast latem wystawiam je na słońce.

Kiedy bransoletka stanie się twarda, przystępujemy do “ubrania” jej w sweterek.

Do tego celu możesz wykorzystać stary, niepotrzebny sweter. Nożyczkami utnij kawałek rękawa. Musi być na tyle długi, żeby przykrył całą bransoletkę. Igłą i nitką zaszyj rękawek dookoła po wewnętrznej stronie bransoletki. Szew możesz wzmocnić klejem.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił na szydełku, oto szybka lekcja szydełkowania:

Jeśli pierwszy raz trzymasz w rękach szydełko, musisz wiedzieć, że najpierw należy zrobić pętelkę. Najprościej jest nałożyć ją na szydełko. Gotowa pętelka jest początkiem łańcuszka. Należy pamiętać, że pętelka nie może być zbyt ciasno ani zbyt luźno nałożona na szydełko. Nawiń na szydełko sznurek w kierunku od tyłu do przodu, a nawiniętą włóczkę zaczep o haczyk szydełka i przeciągnij przez pętelkę na szydełku. Pierwsze oczko jest gotowe. Wykonaj identycznie drugie oraz kolejne oczka łańcuszka. Długość łańcuszka (bez naciągania) powinna być taka sama jak obwód bransoletki.

Teraz włóż szydełko w pierwsze oczko, nawiń sznurek na haczyk i przeciągnij. Na szydełku są dwa oczka. Nawiń sznurek ponownie na szydełko i przeciągnij przez oba oczka jednocześnie. Tak robi się półsłupki. W ten prosty sposób przerób wszystkie oczka łańcuszka i kolejne rzędy. Co jakiś czas zmierz, czy “ubranko” pasuje na bransoletkę. Jeśli przykrywa całą powierzchnię - jest gotowe. Twoja bransoletka także.

bransoletka handmadeFot. Monika Piotrowska

 


Dlaczego warto zapisywać zdjęcia w formacie RAW?
Jak zrobić własnoręcznie prezent dla chłopaka? Sprawdź nasze propozycje!
Jak robić czarno-białe zdjęcia? Przeczytaj poradnik!
Chcesz się nauczyć rysować? Przeczytaj, jak zacząć!
Chcesz naprawić kolczyki? Zrób to z nami!
Jak zrobić kolczyki kwadraty?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.