Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Gry » Joker zasady gry, Zasady gry w jokera

Poznaj zasady: Jak grać w Jokera?

Informacje o poradzie

NorbertNorbert

autor porady:
Norbert Banasiak

spec. działu: Gry

dodano: 2011-06-07 15:49:46

wyświetleń: 2078

Słowa kluczowe

zobacz również

Joker to gra liczbowa prowadzona przez Totalizator Sportowy zastępująca grę Twój Szczęśliwy Numerek. Zadaniem gracza jest wytypowanie jednej liczby (nazywanej Jokerem) ze zbioru liczb od 1 do 36. Istnieją różne sposoby dokonania typowania: skreślenie liczby na blankiecie, podyktowanie liczby sprzedawcy w kolekturze, zagranie metodą na chybił-trafił (losowanie liczby przez maszynę).

Na kuponie do gry znajdują się oprócz liczby wytypowanej przez gracza cztery dodatkowe liczby wytypowane losowo (ze zbioru 50 liczb). Wysokość wygranej zależy od tego, jak dużo trafionych liczb znajduje się na kuponie gracza. W grze Joker nie ma możliwości zawierania zakładów systemowych. Wygrane stanowi przynajmniej połowa kwoty, jaką łącznie wpłacili gracze. Grać można jedynie w punktach, które oznaczone są logo Lotto. Zakłady przyjmowane są w godzinach od 6.30 do 22.05.

Losowanie ma miejsce w każdy poniedziałek, środę oraz piątek. Liczby losuje się w dwóch maszynach losujących - pierwsza wybiera losowo liczbę z przedziału 1-36, druga zaś cztery liczby mieszczące się w przedziale 1-50. Wygraną do wysokości 2 tys. zł można odebrać w jakiejkolwiek kolekturze Lotto. Większa wygrana wymaga odwiedzenia jednej z siedemnastu oddziałów Totalizatora Sportowego. Na odbiór wygranej graczowi przysługuje sześćdziesiąt dni. W grze mogą pojawiać się kumulacje. Występują one wówczas, gdy nie padnie najwyższa wygrana (Joker plus cztery liczby) oraz jeśli żaden z graczy nie trafi czterech liczb bez Jokera.

Na wygraną najwyższego rzędu, czyli joker i cztery liczby przeznacza się 34 proc. sumy wpłaconych przez graczy pieniędzy. Następnie podział puli wygranych wygląda następująco: cztery trafione liczby (joker i trzy dodatkowe liczby) - 7 proc., cztery trafione liczby bez Jokera - 6 proc. Wysokość reszty mniejszych wygranych czyli Joker plus dwie dodatkowe liczby oraz Joker i jedna dodatkowa liczba zależą od ilości trafionych Jokerów. Jeden zakład kosztuje 2,50 zł.

Jakie są szanse na pokaźną wygraną? Trafienie Jokera - 1:36, trafienie jakiejkolwiek wygranej - 1:36,02 prawdopodobieństwo trafienie najwyższej wygranej, czyli Jokera i czterech dodatkowych liczb wynosi natomiast 1: 8 290 800. Grając w Jokera można zapewnić sobie wygraną - wystarczy wytypować wszystkie liczby od 1 do 36. Inna sprawa to opłacalność takiej operacji. Koszt takiego typowania to 90 zł. Natomiast zapewniona wygrana (podstawowa wygrana za trafienie samego Jokera) to 10 zł. W grze mogą wziąć udział jedynie te osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Podobne porady:

4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.