Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Gry » Minecraft - drzewa , Jak sadzić drzewa w Minecraft

Jak w Minecraft zasadzić drzewa?

Informacje o poradzie

WojciechWojciech

autor porady:
Wojciech Onyśków

spec. działu: Gry

dodano: 2011-05-31 14:29:21

wyświetleń: 9125

Słowa kluczowe

zobacz również

Minecraft to nie tylko wydobywanie surowców, tworzenie struktur oraz walka z potworami. W grze możemy także wcielić się w skórę rolnika, by własnoręcznie wyhodować upatrzone wcześniej rośliny. W tym poradniku zajmiemy się sadzeniem drzew.

Aby w ogóle myśleć o sadzeniu drzew, potrzebujemy nasion, z których w późniejszym czasie ono wyrośnie. Sadzonki w najprostszy sposób pozyskać z już dorosłego drzewa. Podchodzimy zatem do takiego obiektu i klikamy lewym przyciskiem myszy na liściach i gałęziach. Niekiedy po wykonaniu takiej akcji wypada sadzonka, którą możemy zasadzić w ziemi.

Aby skutecznie wyhodować drzewo, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, sadzonka potrzebuje ziemi - nie jest to wymóg trudny do zrealizowania - ziemię znajdziemy praktycznie wszędzie. Drugim, znacznie ważniejszym warunkiem, jest światło. W przypadku hodowli na świeżym powietrzu nie ma z tym żadnego problemu, jednak w jaskiniach musimy umieścić źródło światła (np. w postaci pochodni), by cokolwiek nam wyrosło. Ostatnim wymogiem jest przestrzeń. Drzewo potrzebuje około 5 kwadratów przestrzeni w górę, aby wyrosło odpowiednich wielkości.

Aby posadzić drzewo, przenosimy sadzonki do paska podręcznych przedmiotów. Następnie wybieramy odpowiadający im numer oraz klikamy prawym przyciskiem myszy w interesującym nas miejscu (oczywiście pamiętając, aby był to blok ziemi). Teraz należy jedynie czekać i podziwiać, jak na podwórku wyrasta nam las.

Sadzenie drzew to istotna kwestia, gdyż po wyrośnięciu nie musimy biegać po całej mapie w poszukiwaniu drewna. Zamiast tego korzystamy z własnych zasobów, cenny czas przeznaczając na budowę wymarzonych struktur.

Pobierz wersję demonstracyjną gry - minecraft" target="_blank">Minecraft

 

Podobne porady:

4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.